bugün

başbakan açıklaması, baya güldüm. söyle ki,

Başbakan Tayyip Erdoğan, son zamanlarda yaşanan pirinç zamlarına çözüm için halka, "Pirinci dörde beşe satıyorsa yemeyiver pirinç ya! Bulgur ye, makarna ye" çağrısında bulundu....

Neden? Çünkü TMO piyasadaki pirinci geri aldı. Şimdi yeni bir çalışma düzeni ile fiyatları düşürdü. Pirinci dörde beşe satıyorsa yemeyiver pirinç ya! Bulgur ye, makarna ye. Bunları tarih boyunca hep annelerimiz, dedelerimiz anlatırlar. Onları biz terbiye edelim. Kalsın elinde. Pirinci saklayanlar mı var? Basalım orayı stokçulara cezalarını vereyim."* *

(bkz: ekmek bulamiyorsaniz pasta yiyin)

edit:bi daha okudum bizim başbakanın espri yeteneği harbi haddinden fazlaymış anladım,

--spoiler--
"Pirinci saklayanlar mı var? Basalım orayı stokçulara cezalarını vereyim!"

"Bunları tarih boyunca hep annelerimiz, dedelerimiz anlatırlar..."

"yemeyiver pirinç ya!"*
--spoiler--
"Pirinci dörde beşe satıyorsa yemeyiver pirinç ya! Bulgur ye, makarna ye"

ne kadar güzel söylemiş başbakanımız. kirpiklerimle alkışlıyorum. zaten şu ana kadar fakirlerimiz onu yapıyorlardı. kimisi yapmıyordu zaten açlıktan ölüyordu. nolacak demi yaa. ölsünler gitsinler. hayat ne güzel zaten, sana bana. banane fakirden değil mi. paramı alır işime bakarım ben. tebrik ediyor ellerinden öpüyoruz başbakanım.
bu söz sayesinde ahanda bak yazıyorum buraya bu yüzde 47 lik oy vardı ya daha artacak hatta tavan yapacak kimse geçemeyecek diğer seçimlerde. biz böyle bir milletiz. napalım.

ne kadar güzel söylemiş. pirinç yemeyiver yaa makarna ye. o nu da mı bulamıyorsan aç kal yaa.. adamın asabını bozmayın kardeşim.
duyduğum en dangalak söylemlerden birisidir. ne yazık ki bu ülkenin başbakanına aittir. bu adam tüm devlet ahalisini seferber edip katar'a damadı ihale kazansın diye para dilenmeye gidiyor, devletin bankalarından para çalıyor utanmadan sonra da pirincine sahip çıkamayıp bir de melih gökçek tarzı bir yaklaşım sergiliyor. daha ne kadar uyuyacaksınız anlamıyorum, ağzınıza sıçtılar,gidin marketlere zam gelen ürünlere bakın, sadece pirinç mi sanıyorsunuz? bu adam size açlıktan ölün ben s.kimin keyfinde devletin imkanlarıyla ekmek elden su gölden yaşıyorum diyor. karım bin dolara akşam yemeği yer siz 5.00 ytl veremez duruma gelirsiniz; çünkü siz ayak takımısınız ben de tanrıyım diyor. başka açıklaması yok bu yaptıklarının. ama ben asıl bu milletin aklını yiyim, gerçi beyinde de protein falan kalmamıştır artık bol miktarda selüloz vardır, ondan da faydalanamayıp defakasyonla çıkarırım.
recep tayyip erdoğan bu ülkenin başına gelmiş en kötü şeydir.
vatandaş: pirinç fiyatları uçtu gitti, pilav bile yiyemiyoruz!!
rte: pirinç yemeyiver, makarna ye bulgur ye...
vatandaş: 3 öğün makarna yiyoruz zaten!!
rte: makaryanı yemeyiver, bak ülkerde çok güzel püsküütler var onlardan ye. geçinemiyom olM!
recep tayyip erdoganin dun konyada soyledigi cumledir. orda kastetmek istedigi stoklarda tutup princin fiyatini artirmak isteyen serefsizlere tepki olarak bunu soyledi yoksa amaci ekmek bulamiyorsaniz;pasta yiyin seklinde degildir. olayi carpitmayalim.