bugün

* kapı kapı dolaşıp toplamacılık oynayanından tutun da gittiği her misafirliklerde aşırdıklarına ya da zenginseler parasıyla çok sayıda farklı farklı aldıklarına kadar pek çok şekilde elde ettiği peçeteleri koleksiyonuna dahil eden kızın zekasıdır. bunlar daha büyüyecek de vatana millete hayırlı olacak, hayırlı evlat yetiştirecek. duy da inanma.
zeka mı? sıfır!.
zeka seviyeleri hakkında yorum yapacak kadar otorite değilim fakat ev kızı olma yolunda büyük adımla ilerlemektedirler.
grip olunca görcem ben onu dediğim tür.
Bir de davetiye koleksiyonu yapan türleri vardır. Büyüdükçe geçiyor ama. Valla.
insanların alışkın oldukları tek tip beyaz peçeteden sonra renkli peçetelerin, üzerinde çizgi film karakterlerinin bulunduğu ya da çeşitli desenlerin bulunduğu peçeteler çıkınca ilgi çekti ve misafirlikte vb. yerlerde verilen bu peçeteler kullanılmaya kıyılamadı. insanlar çantalarına koyup götürmeye başladı. en son bir baktılar ki çanta peçetelerle dolmuş. sonra bunlardan koleksiyon yapalım demişler... bu peçete koleksiyonlarını gelişim dönemleri itibariyle genelikle çocuklar yapmaktadır. renkli objeler dikkatlerini daha fazla çekmekte ve ben merkezci yapıları o peçeteleri sahiplenmelerine yol çmıştır. bir çocuğun bu tür bir koleksiyon yapması onun bilişsel ve duyuşsal açıdan gelişim göstermekte olduğunu kanıtlar cinstendir.

(peçete koleksiyon yaptım.)
(öğretmenim.)
araba resimleri koleksiyonu yapan erkekle aynı derecededir. *