bugün

(bkz: zall hatipoğlu ile siliğe doğru)
sorgulayan insan sorusudur.

cevabı şudur: müslüman olmak için bir şey yapmak gerekmez. imanın şartlarını yerine getirdiği noktada müslümandır zaten insan. namaz kılmamak, oruç tutmamak gibi, peygamberine yapılan hakaretin karşısında durmamak da günahtır.

kişiden beklenen, gücü yetiyorsa müdahele etmesi, gücü yetmiyorsa dil ile eleştirmesi, ona da yetersiz kalırsa sırtını dönüp protesto etmesi beklenir.

eğer kişi, bu ödevin varlığını reddederse, bu kabul edilemez. reddetmeyip yerine getirmiyorsa da günah işlemiştir.

nasıl ki namaz kılmıyorum, dinsiz miyim diye bir soru yoksa, bu soru da pek mantıklı olmuyor.
Dinsiz olmakla alakası yok zira biliyorum ki onların söylemesi benim inancımı değiştirmez. Onlar yazar çizer bana ne günaha giren kendileri. Ben bakmam okumam beni ilgilendirmiyor. Sonuçta herkes kendi cehennemine odun taşır. Onları kızıp küfredip bir de ben mi günaha gireyim. Allah'a havale ediyorum böylelerini diye düşünen insandır. En güzeli islamı bireysel yaşamaktır. Bırak kim ne yaparsa yapsın sen kendine kendi ibadetine kendi inancına bak.
O karikatür ü gören o karikatürü çizeni öldürmüyorsa peygamberini sevmiyordur. 12 kişi mi çizmiş ki 12 kişi öldürüldü. Neyse biz bize izletilen senaryodan başka gerçekleri bilemeyiz. Nerden çıktı bu iğrenç karikatür. Tam da yılın ilk günlerinde.
Kızmayı bırak katli vacip bile olabilir neden mi biri çıkıp atatürk ün öyle bir karikatürünü yapsa deliye dönmez miyiz? Daha hitlerin bile böyle bir karikatürünü yapamıyorlar. Neden 1,5 milyarlık islam aleminin liderinin karikatürünü yapıyor şerefsizler.