bugün

efenim siyasete çaktılar..

olmuyor.

herkes siyasete çakar.

sanatçılara çaktırlar.

olmuyor.

herkes sanatçılara çakar.

filmlere , eselere , sanat dallarına çaktırlar.

olmuyor.

herkes eserler sanat dallarına çakar.

battı batacak.

ismini duyurması lazım .

ve % 98 i müslüman olan bir ülkede '' allah yok , din yalan '' demekte buldular çareyi.

şimdi buna bazı ateistler düşünce özgürlüğü diyor.

özgürlük mü bu ?

dalga geçmek kutsallarla ?

o zaman bende şöyle söylesem nasıl olur ;

'' atizm aslında ........ çocuklarının oluştuduğu birliktir ''

ee buda benim düşüncem olsa ?

he ?

yada desem ki '' türkiyenin yarısı ....... ''

nasıl olur ?

he ?

özgürk işte amk.

- lan oruspu çocuğu

+ sen bana mı dedin

- evet lan bu benim özgür düşüncem . senin annenin oruspu olduğunu düşünüyorum

he ?
bir yazarın yaptığı hatanın tüm dergiye mal edilmemesi gerektiği durumdur. dergiyi okuyanların çokta umursamayacağını düşünsem de uykusuz dergisine bir kayış gözlemlenebilir.
penguen bu memleketin yıllardır en çok okunan haftalık karikatür dergilerindendir.

böyle bir şeye yelteneceğini düşünmek hata.
penguen tirajından bir şey kaybetmeden devam edecektir. boşuna kimse ağlamasın.
sevgi pıtırcığı,temiz yüzlü,düzgün ahlaklı,mert(omurgalı) inananlara sahip bir dine saldırarak prim toplayacağını sanan penguen dergisinin yaptığı dansözlüktür.Bu güzel insanlara yapılacak şey mi bu,siz bana o çağdaş dediğiniz amerika'dan bir tv show bir south park bölümü gösterebilir misiniz hz isa'yı dalgaya alacak hristiyanlıkla eğlenecek.bizim dindarlarımız yine iyi dayanıyor bu hakaretlere,günde 5 milyon kez ezan okunmasa nasıl katlanırlardı bilemiyorum bu yapılan alçaklıklara.
düşünce özgürlüğünü haklara saygısızlıkla karıştıran cahil sözlük yazarının başlığıdır. orospu çocuğu gibi kalıp bir cümleyi fikir olarak sunup, çaktırmadan küfür eden zihniyetten, karşıt fikri hakaret olarak kabul etmesi gayet doğaldır.
(bkz: zulüm)
sadece komiktir penguen asla imajından birşey kaybetmeyecektir penguen okuyucuları zaten belirli bir kitledir. ve bu kitleye fark etmeden yaptığı bir şeydir bu. zaten penguen dergisinin karikatüristleri ve başkanları efendice hatalarını anlayıp efendi gibi özürlerinide dilemişlerdir efenim.

(bkz: herkes hata yapar)
uzun zaman aynı esprilere maruz kaldığım için almıyorum artık asla almayacağım yakınlarımı da uyaracağım.

acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne.
bide bu dincilerin her şeye piyasa diye bakması çelişkilerin en büyüğüdür diyeceğim ama böyle olduğunu bildiğim için çelişkide diyemiyorum.bu adamlar için gerçek ilah para olduğu için karşısındaki insanıda piyasa mantığı dışında değerlendiremiyor,yani senin bir şeye inanarak motive olman o adam için mümkün değil çünkü plan kurmadan düşünemiyor,uzun süreli takiye kullanımında işte böyle yan etkileri oluyor,ah be hoca biraz öteki tarafı düşün nedir bu sizdeki piyasa,ihale,pedofili takıntısı.