bugün

penaltının verilmesiyle bir süre kale çizgisinin önüne gidilir.futbolcuların yerlerini alması beklenir.penaltıyı atan kişiye bakılıp papuç gibi dil itinayla gösterilir.sonra çizgiye geri çekilmelidir.hakemin düdüğüne odaklanmalı vuruş için düdük beklenmelidir.tam düdüğü çalmak için nefesi aldığında kaleci çizgiden ayrılır."hooop!hoca!top önde" diye bağırıp hızla futbolcunun yanına gidip duyabileceği bir fısıltıyla "kaleyi göremeyen göt deliğini görsün" denir.karşılık verse dahi umursanmamalı hatta gülünmelidir.tabi şutu çekicek kurbanımız gerginlikten ve sinirden patlama noktasına gelmiştir.büyük ihtimalle hıncını toptan alacaktır.büyük ihtimalle dengesiz bir şut atacaktır.zamansız öne çıkmanızdan dolayı sarı kart görebilirsiniz veya uyarı alırsınız dert etmeyin...bir daha da kaleden ayrılma cüretkarlığını gösterilmemelidir.şutu çekecek futbolcu büyük ihtimalle bütün profesyonelliğini kaybetmiş durumda olacaktır.bu yüzden şutu çekerken son anda hangi tarafa baktığını iyi kestirin.baktığı köşeye atlamanız sizi kahraman yapacaktır.
(bkz: yurdum kalecisi ne)
-yapılan esprilere gülün, karnınızı tutun, eğer bokunuz varsa kahkahayla beraber sıçın, ve kahkaha sırasında ağızınız kaç feet açılır diye tahminde bulunun.

son olarak gülerken çizgiden ileri çıkmayın, kural ihlali yapmayın.
(bkz: gol yemem surf tabi ki yerim)
(bkz: surf)
- leyn mehmet dinliyon mu?
- he.
- bak şimdi penaltıyı çeken adam koşarak yaklaşacak sen onun ayaklarına bakacaksın eğer..
- ayağına?
- he.. eğer sol tarafı gösteriyosa sola atlıcan, sağı gösteriyosa sağa..
- hmm. bunu her oyuncu gösteriyo diyosun?
- göstereni var göstermeyeni var mehmedim.
- yani?!
- görmeyi bilicen..
- tamam tamam git hadi..
- yeme lan?!
- ...
(bkz: benim kalecim isini bilir)
-Selçuk olm turnuvanın kaderi bu penaltı
-Tamam abi
-Yersen sevgilini elinden alırım ona göre
-Nası ya ?!
-Yeme lan işte madem seviyon kızı göster.
-%%&%/%^+%^'/()'!
-hadi koçum sana güveniyorum.
-...