bugün

hiç unutmam, yıl 1992. babama, "baba bana para ver, 500 bin lira lazım" dedim. ne yapacağımı sordu, "arabaya teyp alacağım, pioneer" dedim. "olmaz" dedi kabul etmedi. ısrar ettim.

sonra annem geldi, "noluyo" dedi, "para istiyo 500 bin lira" dedi. "napıcan olum o kadar parayı" deyince babam atladı, "payoneer alıcakmış" dedi. hala aklıma geldikçe gülerim.
yurtdışından direk olarak sanal kredi kartınıza (mastercard) ödeme alabileceğiniz sistem. paypala alternatif olarak düşünebilirsiniz.
payoneer, paypal muadili değildir. Size avrupada gerçek çek hesabı açar, bu sayede avrupadaki şirketlerden rahatlıkla ödeme alabilirsiniz. aldığınız ödemeyi dolar veren atmlerden çekebilirsiniz. komisyonu paypaldan daha düşüktür. yıllık ödemesi, yıl içerisinde size kazandırdığının yanında hiç birşeydir.
yurtdışından para çekmek için, para göndermek için kullanılan yöntem.

peki türkiye'den paramızı en uygun nasıl çekeriz bilmediğim hede. bilen varsa yardım etsin. *
Kanada'da bir şirket Upwork sitesi üzerinden yaptığım iş ödememi aldığım sistem. Site üzerinden bir bankaya oara aktarabilirsiniz ancak illaki o ülkenin kurunda işlem gerçekleşir bu sebeple arada bir kayıp. Bir de MasterCard'ın bu site ile anlaşmalı olduğu bir bankamatik kartı var adı Prepaid Card, 30 $ karşılığında onu sipariş verebilirsiniz. Bu durumda karttan per para çektiğiniz çekilen miktarın %1,8 kadarı + 3,15$ sizden işlem ücreti olarak alınır kalan miktar size kalır.

Prepaid Bankamatik kartı ile işlem yapacağınız ATM mutkala döviz veren bir ATM olması lazım. Benim araştırmama göre en uygun oranları TEB bankasının atmleri veriyor.

Dikkat edin çekmek istediğiniz miktar ve işlem ücretinin hesabınızda olduğunda emin olun yoksa sorgulama için de hesabınızdan bir miktar kesilir.

örneğin 1000 USD çekmek için hesabınızda en az 1000*%1,8 +3,15 = 1021,15 USD olması lazım. kapiş

Bu bahsettiğim 30 $ kart ücretini azatlmanın bir yolu var, eğer ki bağlantıdan payoneer a üye olup, hesabınızda 1000 $ a ulaşırsanız sistem size bonus olarak 25$ yüklüyor