bugün

Erkek adamın yapmayı öğreneceği max yemek. Bundan sonrasını öğrenmek sıkıntılı olabilir.
airfryer kullanın benim gibi de bari aşırı yağ tüketiminden kaçının. taze patates çıkmış tam kızartmalık havası.
birazdan yapacağım eylem olabilir.
Ketçap ve mayonez ile tadına tat katılabilen kalori ve çok güzel kilo alma yiyeceğidir. Gece yatarken 1 tabak ye sabah sana 1 kilo yağ olarak geri dönsün. denemesi bedava
patates kızartmasından daha güzel bişey yok bu hayatta.
Haftasonlarımın vazgecilmeZi, kahvaltılarımın olmazsa olmazı.
patates kurban olduğum ya resulullahtan gelmiştir. lakin ki patates az kızartılmalıdır yoksa yanabilir.
mutfağı batıran eylem. gidin dışarda yiyin inanın sinen o kokuya , o yağlara değmez.
kızartmadan önce tuzlarsanız kıtırık olur sonrada tuz dökmeniz tavsiyemdir.
Asla beceremediğim.
Yemek yapmaya erinilmesi sonucu yapılan ancak normal bir yemekle aynı vakti harcayan aynı bulaşığı Çıkaran eylem.
Gece rahatsız etse de mutlu uyumak için gerekendir.
hakkında destan yazacak kadar komplike bir olay değildir. patatesleri soy, doğra, kızgın yağa at, kızarınca çıkart. bu kadar...
bu işlem sırasında yangın çıkarmak işten bile değildir.
yağı tavaya koyarsın, ocağı açarsın ve tava dısında ilgilenebileceğin bi meşgale bulup ona yönelirsin.
5-10 dakika sonra yağın kızdığını düşünüp patatesleri içine atarsın ve yangın çıkarabileceğin ilk durum budur.
tava alev alır ve içindeki kızgın yağı size sıçratmaya başlar. yapılacak en mantıklı hareket kendi haline bırakıp ocağı kapatarak kızgınlığının geçmesini beklemektir. bi keresinde tavayı sapından tutup sallamaya çalıştım, ama yapmamam gerekiyormuş.
eğer az onceki aşamayı alevsiz, yağ sıçratmasız atlattıysanız 2. aşama patatesleri tabağa alma kısmıdır.
bu kısımda, annemin tavsiyesi üzerine tabağa kağıt havlu koyuyorum patateslerin fazla yağını çeksin diye.
ama genelde tavaya çok yakınlaştırıp havlunun tutuşmasına sebep olduğum için elimden lavaboya fırlatıp, o ilk hasadı yeme şansını da kaybediyorum.

yangın çıkarma dışında, yağı az koyduysam tavaya yapışan patatesleri ayırma ya da patatesleri unutup evde kömür yapma gibi durumlara da sebep olan bir faaliyettir.
güncel Önemli Başlıklar