bugün

Bazıları için imkânsızdır.

Hayatta karar verip, amaçladığım birçok şeyi başardım.
Paraşütle atladım, buz pateni yaptım, ekstrem sporlara bulaştım, portakallı ördek yapmayı öğrendim, gitar öğrendim...vs..
Lakin ıslık çalmayı öğrenemedim, olmadı... Eşşek gibi uğraştım... Uğraşayım derken dudaklarım bile uçukladı.
Islık üstadı dostlardan yardım aldım, yok arkadaş, yapamadım!
Herhalde ağız ya da dudak yapım uygun değil, ya da ben gerzeğin tekiyim, bilemiyorum.
Parmakla ıslık çalamadan göçüp gideceğim bu diyardan, ona üzülüyorum...
Hayatta en çok yapmak isteyip bi türlü beceremediğim eylemlerden biridir.
Özellikle fakirseniz günlük hayatta oldukça işinize yarayacak eylemlerden biridir. çünkü arabanız olmadığından dolmuş ve otobüslerle seyehat ettiğinizden mütevellit bu araçları kacirmamak için ıslık çalabilmeniz gereklidir.
çeşitli parmak kombinasyonları ile yapılabilen eylem. anlamsızca hep bu kombinasyonların insanın karakterini yansıttığını düşünmüşümdür. yapabilenlere saygım sonsuzdur.
saygı duyulası insanların yaptığı eylem. bir de bu ıslığı iki oktav civarında genişlikte yapabilenleri var, öperim.
Serçe parmak + baş parmak (daire oluşturacak şekilde), işaret parmağı + orta parmak (bitişik ve paralel konumda), sadece serçe parmak, hatta ve hatta iki elin serçe, yüzük veya işaret parmaklarının belirli açılarla uçlarının bitiştirilip, ağıza sokulup ses çıkarılmasını sağlayan eylemdir. Çeşitli parmak kombinasyonlarıyla bu eylem renklendirilebilir.
yapamadığım şey.
dolmuş durdurmanın olmazsa olmazı.herşey bir yana ''hooopp hoopp''diye durdurmaktan daha itici değildir.çalınız,utanmayınız.
çoğu insanın yapabildiği, bazılarının ise profesyonel bir şekilde yapabildiği yüksek desibelde ses çıkarma şeklidir.