istifasını kime vermiştir sorusunu doğuran olaydır. sahi tanrıya veya kutsal ruh'a yada jesus'a bizzat mı verdi istifa dilekçesini? kendi inançlarına göre papa uhrevî anlamda dünyevi alemin en üst mertebesiyse şayet, tanrının yeryüzündeki temsilcisiyse eğer, kime verir istifa dilekçesini bu adam?
edit: noktalama
bakalım aykut'tan daha karakterli mi? istifasından vaz mı geçecek yoksa arkasında duracak mı?
papa nın protestolardan bıkıp sonunda istifasını vermesidir.

Bence bu kötü gidiş onun suçu değildi, zamana ihtiyacı vardı daha. Yeni transfer edilen kardinaller henüz kiliseye ayak uyduramadı. Kondisyon ve maneviyatları şimdilik beklenen seviyede değil. Kilise cemaatinin vatikan önünde toplanıp papa yı bu kararında vazgeçirmeleri gerekiyor. Zira bu istifa rakip dinlerin işine gelebilir. Baş kardinal diğer bir deyimle Kardinallerin kaptanı arkadaşların toplayıp papa nın yanına gitmişler. Son durumu yakında öğreniriz.

Istifa kararından dönmezse pembe duman, geri alırsa yavru ağzı duman salacaklarmış bacadan ben öyle duydum.
sevimsiz ihtiyarın gitmesi demek oluyor. umarım yerine gelen rahmetli papa ikinci jean paul kadar sevimli biri olur.
Bana hayrı dokunmayan kilisenin papazasını skiyim çok afedersin. 8 senedir tahta ne hayrını gördükte. Şimdi yeni gelecek papayı merakla bekler olduk.
Gazetede görmüş gelmiş buraya başlık açmış. Ergenlerin kralı.
yerini hikmeT karaman vEya ErTuğrul sağlam ile doldurulabilcek boşlukTur.

ediT: şenol günEş de boşTaymış.
böyle ilahi işlerde birilerinin istifa edebilmesi gerçekten çok saçma çünkü insanlığı sekteye uğratabilir!

düşünün bir peygamber yukarıdan harıl hurul vahiler inerken 'ben istifa ediyorum' deyip herşeyi bok ediyor öyle şey olur mu hiç?
halefi az çok belli olan papuş. örovizyon birinciliği ve galatasaray' ın drogba transferinden sonra bir de memleketten papa çıkarırsak ülke tanıtımı adına çok hayırlı olacak inşallah. bizi uçurur.

(bkz: papa on yedinci fethullah gülen hocaefendi hz)
(bkz: sübanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)
iyi olmuş zaten ben yalnış biliyomuşum adını papa 16. venedik değilmiş.
sanırım boy abdesti alırken yakalanmış o yüzden istifa etmek zorunda kalmış.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
papanın istifa edebilme imkanına sahip olduğunu öğrenmemizi sağlayan olay.

sigortasını mı yatırmadılar

acabaaaa..
totti nin papa olma zamanı gelmiş demektir.