bugün

bazı gerizekalı cahillerin pamukbank ın ak parti döneminde battığını iddia etmesi üzerine sırf bu cahil ergenler aydınlansın diye açılmış başlıktır.

pamukbank çukurova holding in yıldızıydı. ama vatandaşın parasını kendi işlerinde kullanmaya başladığı ispatlandı yani vatandaşın parasıyla ait olduğu holding bünyesinde şirket alış satıına başlamıştı. bunun üzerine hortumlanan bankalar operasyonunda yani 52 bankadan biri olarak 2001 sonunda başlatılan soruşturmalar neticesinde 2002 haziran ında bankaya el konmuştur.
bereket ak parti 2002 kasım sonunda iktidara geldikten sonra bu kurum ve çalışanlarının mağdur olmaması için ( çünkü pamukbank özellikle bankacılık alanında yönetici ve eleman yetiştirmesiyle ünlüydü) kurumu halkbank içine dahil etmiştir.
hortum mağduru olmuştur.
En son eski bir bankamatik kabini duruyordu geçen sene hala torbalıda fabrikaların olduğu sokağın birinde herhalde türkiyede bu bankaya ait kalmış tek hatıra budur.
pamukbank kendi işletim programıyla birlikte halk bankası bünyesine dahil edilmiştir. hantal bir bankacalık işletim sistemine sahip olan halk bank bu işletim sistemi sayesinde hız kazanmıştır.

1 kilo pamukbank mı ağırdır? 1 kilo halk bank mı?

sorusuna.

dönemin beka yönetimi

1 kilo halk bank cevabını

vermiştir.

aslında olayın özü bu.