bugün

ozon tabakasındaki o malum delik kötü gazlar ve kimyasal atıklarla bir milim dahi büyümesin diye kendini feda etmeye hazır çevrecidir. tez zamanda gaz sıkışlığından mefta olabilir. umarız, bu uğurda ölürse eğer, öbür dünyada cayır cayır os.rabilir. *
SAÇMA SAPAN BAŞLIKLARA GÜZEL BiR ÖRNEK OLUŞTURAN YAZI.
ozon tabakasının iyileştirilmesi için "nükleere hayır" t-shirtleriyle sokağa çıkabilecek kadar dangalaktır. bu kişiler, kimin için ve ne için mücadele ettiğinin bilincinde olmayan "çekilin dünyayı ben kurtaracağım" havasıyla gezen ya da sırf "bakın sosyal konularla ne kadar ilgiliyim, bilgiliyim, boş adam değilim, bende entelim" havası estirmeye çalışan gösteriş meraklısı kişilerdir.

bazen bu konuyu düşünüyorum da "ulan bu dünyanın anasını ziken g-8 ülkelerinin nükleer çalışmaları değil mi?" diyorum kendi kendime. adamlar dünyanın anasını zikmediler mi? her gün yüzlerce nükleer deneme yapmadılar mı? kısacası ozon tabakasının kızlığını bunlar bozmadı mı? evet evet abd, rusya, japonya, kanada, almanya, fransa, ingiltere, italya gibi sanayinin devleşmiş ülkeleri değil miydi bu ozonun bakireliğini bozan. tabi ki onlardı. hem de ne bozmaydı bee. yarışa girmişlerdi sanki ozon tabakasını orospu etmek için. sonunda başardılar ama zamanla öyle bir hale geldi ki kendi ziktikleri orospuya aşık olmuşlardı. iran, pakistan yada kuzey kore gibi ülkelere ziktirtmek zorlarına gitmiş olacak ki şimdi de ozon delinmesin diye kampanya üstüne kampanya düzenliyorlar.

"buz devri" denen o saçmalık neden bu kadar revaçta? peki coca cola neden sürekli bir kutup ayısıdır tutturmuş gidiyor? ne kadar sempatik bir ayı değil mi? o buzullar erirse ne yapacak acaba? nasıl yaşar sıcak yerlerde? aman allah'ım engel olmalıyız bu ısınmaya diye gaza gelen yurdum gencine selam ederim... biraz oturup düşünün lan, her şeye koyun gibi inanmayın. birileri küresel ısınma hakkında fransa'da konferans vermiş, ötekisi amerika'da eyleme çıkmış, diğeri almanya'da çıplak yola çıkmış, kukusuna carşı nükleere karşı diye bir karton yapıştırmış.(pardon biraz karıştı sanırım). ulan ne güzel de milleti kandırmayı biliyorsunuz. nasıl da dünyaya masum görünmeyi biliyorsunuz. bir anda çevre dostu oldunuz lan, bir anda ozona sahip çıkan bilinçli devletler haline geldiniz.

velhasıl kelam, nükleer enerjinin ne kadar büyük bir silah olduğunun ve artık iran gibi pakistan gibi sıradan ülkelerin bile istediklerinde bu teknolojiyi yakaladıklarının farkına varan g-8 ülkelerinin bir oyunudur bu küresel ısınma fasfatası. ozon bizimdir, onu ancak biz deleriz mantığı vardır. bir şekilde bu nükleer enerjinin ve silahlanmanın dünyada ki polisliğini yapmaya çalışıyorlar. ee haliyle kim polisten şüphelenir ki, polis asla dalavere yapmaz, öyle değil mi?