bugün

Atatürk'ün kurduğu parti olması yeterli bir nedendir.
Milletçe alkışlıyoruz.
emeklilere 2 maaş ikramiye verecek.
pasolig zamazingosunu kaldıracaklarmış. iyi olur valla ne zamandır maça gitmiyorum.
annem, babam emekli ve emekli maaşları toplamı 3700 lira civarı. eğer 2 maaş ikramiye verecekse bir yılda fazladan alacağımız para yaklaşık 7400 lira. bu da iyi para. o yüzden chp mantıklı bir seçim.
iktidarı indirmek için başka çaremiz yok. gönlümüz mhp'den yana ama, yetersiz kalıyorlar.
Atatürkçüyüm.
yıllarca istanbul beşiktaşta yaşamış ve bizzat chp millet vekili adayalarının bir kaçını iyi tanımış biri olarak diyebilirimki ; tabanı belki halen saf temiz kemalizm aşkını muhafaza edebiliyorsada ( ki sanmam), yönetim ve kadrolarının hiç bir ideolojisi yoktur. sorsan mustafa kemalin nerde doğduğunu bilmezler. istanbulda bol bol kocasından ayrılmış dul kadınlar, dul albay ve subay karılarını mitinglere doldururlar. sözde siyasetle uğraşırlar ama sorsan on milletvekili ismini bilmezler. erkeklerde bol bol gemilerle tur düzenleyip hafta sonları chp belediyelerinin olduğu semtlerde koşu , maraton tarzı organizasyonlara katılırlar. hayali bir entellektüellik vardır hepsinde , sizli bizli dirler. face de birbirlerine sayın , bey hanım diye hitap ederler.
lafı nereye bağlıyacağımıda unuttum , ama bize ters o kadar.
çünkü kriz seviyorum.
seçim vaadleri para dağıtmak. sanırım taksim meydanında para kapışı yapacaklarmış. o yüzden chp tek tercih yoksa çalışıp kazanmak üretmek falan ne lazım ülke ekonomisine.
çünkü doğdumuz gün fısıldamışlar kulağımıza; mustafa kemal atatürk. onu okumuş, onu görmüşüz ömrümüz boyunca.
başka şansım yok.
- mini etek, tayt, bikini giyerim.
- içki içer, ot çeker, zina ederim.
- dini değil özgürlüğü severim.
yaşanacak bir türkiye istiyorum.
namus benim için beyindedir. işte bu yüzden oyum sarıgule pardon chp ye.

herif bazen gaza geliyor kulağımdan sokmasına izin veriyorum o kadar da çağdaşım!
ben namaz kılmıyorum ama benim içim temiz.
Kuran düşmanıyim.
AB yanlisiyim.
hakkımız olan parayı artık alacağımızı vadediyor.
cemaatle omuz omuzayım.
Bir şans verilmesinden yanayım.
Vaatleri güzel hoşuma gitti.halkın tabanından,tavanına kadar herkese hitap ediyor.
Yaşanacak bir Türkiye için , yolsuzluğun ve rüşvetin olmadığı bir Türkiye için ,yandaşlarına ihale vermeyeceğine inandığım için, halkını koyun ve kendisini çoban olarak gören bir zihniyet olmadığı için , Kürtlerle pazarlık ederek Büyük Ortadoğu Projesine uygun hareket ederek ülkeyi bölmeyi amaçlamadığı için , çözüm sürecinde terörist elebaşısını dikkate almayacağına inandığım için , halkın meclisinde çözeceğine inandığım için , başkanlık sitemine karşı olarak ve güçlendirilmiş parlamenter sistemine inandığı için , söylemlerinde hiçbir çelişki içinde olmayan ve yapılabilir vaatlerde bulunduğu için , Cumhuriyeti kuran parti olduğu için , kendisine saraylar yapmayarak ve bu gereksiz harcamaları kısıp , halkına harcayacağına inandığım için , önemli olan Sosyal Demokrasiyi canlandıracağına inandığım için oyum Cumhuriyet Halk Partisi'ne ...
türkiye cumhuriyeti kurucu partisi cumhuriyet halk partisine oy verme nedenlerinin başında;

mağdur olan anne babalarımızın emekli maaşı yükselecek.
asgari ücretle çalışan ülkenin tabanı ve gerçek yöneticileri hak ettiği değeri alacak.
merkez türkiye projesi ile enerji kaynaklarımızı yabancılara yedirmeyip aksine lokasyon bazlı bir liman ülkesi olacağız.
şapka taktiği için bombalanan rize halkı var.