bugün

joseph stalin'in bir diğer sözü.
günümüz akepe iktidarına uygun sorunsal.
ilaveten elektriği kimin verdiğide önemlidir dedirten başlık.
ilk seçim sonuçlarını hükümet yandaşı ajansın dağıtmasıdır. bengü türk ve ulusal tv'ye seçimden bir hafta verilen seçim sonucu örnekleri ile, seçim sonuçları oy oranları hemen hemen aynı çıkmıştır.
çok doğru olan önermedir.
oyunu verdin de bakalım sayılacak mı?
veya senin bir oy iki tane yerine mi geçecek?

aynı zamanda sandıkları bodrum katlarına saklayanlar da önemlidir.
hele şarteli indirenler...

ama artık şaşırmıyoruz. galiba en kötü yanı da bu.

ileri demokrasinize sıçayım.
öyle bir ortam oldu ki gerçekten bilemiyoruz ne yapacağımızı. tamam akp iyi oylar alıyor ama etme be türkiye %50 ne demek. şunu anlayamıyorum %35 in üzerine çıkamamış bir parti yokken ne bu oy furyası. artık oyları kendi kendine sayanları mı suçlarız yoksa sandıkları yakanlarımı bilemiyorum. ama en güvenilir şekilde en azından internetten tc ve özel şifrelerle oylar kullanılmalıdır. öyle parmak mühürüyle çözülecek kadar basit bir şey değil bu.
oyları kimin ve ne şekilde saydığını bilmeyenlerin yeni moda gevelemesi, gitseydin gözlemci olarak sen de bulunsaydın delikanlı, her partiden gözlemciler, sandık bekçileri nasıl sandıkları canı pahasına korur, bitene kadar nöbet durur görseydin,

zarflar tek tek açılır, tek tek gösterilir çarşaf gibi, her gözlemci kendi önündeki kağıda oy sayısını, notunu alır, seçmen sayısı ile fark çıkarsa itiraz eder, isterse daha 3 kere saydırır,

kimin saydığı önemliymiş, sanıyor ki şaibeli bir memur alıyor sandıkları, kilitliyor bir odaya çömeliyor da kendi başına sayıyor, yanda da bir çuval isimsiz oy, yetmediğini ekliyor.

cahilliğe ne hacet, git başvur bir dahaki seçimde ben de gözlemci olmak istiyorum de katıl da öğren, hadi bakalım. sallama işkembeden.
her partiden görevli vardır. eğer bi şaibe varsa bu hepsinin suçudur.
çok guzel ve anlamlı bir sözdür.