bugün

neden oturuyoz?
- çünkü ayakta su direkt aşağıya iner.

gerekçeye bak çay suyu koy. bana böyle sudan sebeplerle gelmeyin! içimizde kalorifer peteği mi var amk. devri daim pompası neremiz acaba! OTurarak içince SU aşağıya inmeyecek sanki. yer çekimi var bi kere. ha illa karşı geleceksen, amuda kalkıp iç de bari bi anlamı olsun. diyeceğim o ki bunların hepsi safsata.
saçmalık değil sünnettir.

"Eğer ayakta su içen kimse midesine verdiği zararı bilseydi içtiği suyu şüphesiz ki geri kusardı" (Abdürrezzak 10/427 hadis 19588).
ben biyoloji hocama sormuştum, kendisi evrimci biridir. bana oturarak su içmenin sağlıklı olduğunu söylemişti. ayakta su içince yararlı bazı mikroorganizmalara tesir ettiğini ve öldürebildiğini, tercihen oturmak gerektiğini ifade etmişti.

yüzüne vurmamıştım bunun sünnet olduğunu... belki okuyordur şimdi.
Ayakta içmeye göre faydalarının bilimselleştiği saçmalıktır.
saçma değilmiş, sünnetmiş. öyle diyorlar, mesele bu kadar basit. yani tamamen mantıklı bir açıklama, tekrar ediyorum: saçma değil, sünnet. yani sünnet olması saçma olmadığına kanıt. vay benim güzel diyesim geldi.
sünnet olsa dahi abartılmıştır. abartıldığı için saçma gelmektedir tabi fikr-i şahanelerimize, peygamberimiz ayakta da, oturarak da su içmiştir. nakiller ile sabittir.
sünnet oluşu dışında bir veriye dayanıp dayanmadığını merak ettiğim saçmalık önermesidir.. ayrıca, sünnet deyip deyip hayatımıza neler eklendiğini ve nelerin kısıtlandığını düşünmek de gerek.. peygamberin yanında yöresinde yaşamamış biri olarak onun ne yapıp ne yapmadığını asla ve asla* bilemeyeceğimizden dolayı* sünnet adı altında söylenen herşeyi körü körüne kabul etmemek gerekir..