bugün

seyyar çaycılar vazgeçilmezdir.
otogar içinde yürürken durdurup resmen kol çekiştiren kıro tipli seyahat acentacıları...
kardeşim şu bardağı tutarmısın bi? diyip eline bardağı koyduktan sonra çayı döküp para isteyen tipler.
ağlayan insanlar da olmazsa olmazdır.
dilenciler.
(bkz: esenler otogarı)
apaçiler.
beş tl ye üç paket pişmaniye satan, pişmaniyenin koceelinde değil otogarda meşhur olduğuna inanmama sebep olan tiplerdir.
uzak mesafe ilişkisi yürüten zavallı bir erkek.
otobüs kalkmak üzereyken otobüsün kapısında sarılıp bi türlü ayrılamayan üniversiteli sevgililer.
dolandırıcılar, yan kesiciler, seyyar satıcı kılıklı dolandırıcılar, müşteri kapmak için birbirini ezen yüzsüz biletçiler, iğrençsiniz ibneler.
elinde yolcu listesiyle sürekli sağa sola koşuşan ne yaptıklarını kendilerinin de bilmediği tiplerdir.
(bkz: çığırtkanlar)
ve tabi ki otogarın mülkiyet hakkına sahip olan attığı voltalarla yaptığı uyarılarla kendi dünyalarının kahramanları olan güvenlik görevlileri.
ateş var mı birader?
olmaz olası tipleridir kimi zaman;

- haydeee! ankara-ankara-ankaraaa, hemen kalkıyor ankaraaa. ankara mı abicim?
- evet! de...
- gel, abicim gel!*
- bırak valizi kardeşim! ben...
- 30 kâat abicim, bulamazsın bu fiyata, yeminlen!
- istemiyorum, dedim ya! versene şu valizi sen*.
- abime kes bi bilet, cam kenarı olsun.
- hayır! bilet-milet kesme, cam kenarından nefret ederim üstelik. gitmiyorum, ver valizimi.
- hadi! al valizini git be adam! bayıl 60 kâatı da rahatla. iyilik de yaramaz ki bunlara.
- hasbinallah ve nimel vekil!
papyonlu muavinler.
yerdeki izmaritler..
yolculuk icin o boyuna takilan yastiklardan satan tipler, cayci ve kahveciler, kestane sekeri, pismaniye tarzinda hediyelik goturulebilecek tatli saticilari ve bavul tasiyici hamallar... olmazsa olmazdir.
dilenciler, selpak satan çocuklar, seyyar çaycılar, kötü bakışlı garip tipler...
acente kapısının önünde durup;
-biyrun efenim kastamonu, samsun, ankara vs. diye bağıran abilerimiz.
bence tek sorun (bkz: http://www.youtube.com/watch?v=cgrxgp2jp94)
açık bagajı esnek bir iple tampona tutturan taksiciler.
saatçilerdir. memleketin saat ihtiyacını bunlar karşılamaktadır.
çığırtkanlar, birisi artık bunlara sosyal dünya'nın varlığını haber etsin millet bileti internetten ayırıyor falan desin boşa yırtınıyorlar.
ağızının ortasına çakılası simsarlardır, aşti, esenler ve harem bilinen en büyük yuvalarıdır. tamam ekmek parasına uğraşıyorsun ama kaliteyi yerlere düşürüyorsun, yalan yanlış satılan biletlerin ve ayaküstü kavgaların nedeni hep sensin.
güncel Önemli Başlıklar