bugün

bu '' bilmem ne yapan x kız '' türevi bir başlık değildir, onu diyeyim ilk önce, sakin ol dostum.

yurdum abazanlarının hayallerini yıksa da asla var olmayacak kızdır, boşuna beklemeyin ey umut.avi'ler. dünya üzerine gelmeyecektir. gerçi başlığın aslı '' yer verdiği kızdan onunla sevişmesini bekleyen kabzımal '' olmalı gibi geldi de neyse.

geçen arkadaşın biri anlattı;, adamın biri ben hastayım ben ölücem bana bakın filan dur lan bu başka bir şeydi, geçenlerde 97 numaralı bağcılar otobüsüne beraber bindiğim arkadaşım sinsi erol taş gülümsemesiyle birlikte'' şu kıza yer vereyim lan iş olur belki '' gibisinden bir cümle kurunca küçük çaplı bir şok geçirdim. dedim ne alaka?

neymiş efendim bizimki kıza yer verince kız da kendini borçlu hissedecekmiş, mahçup olacakmış. sonra bu, kızın numarasını alacak, bunlar tanışacak, seviyeli bir birliktelik kurup hayatlarını birleştireceklermiş. olaylar, olaylar, olaylar...

bu hastalıklı düşünce yapısı sadece bizim insanımızda var sanırım.
verecek yer arıyordur.
bir zamanlar "ahırımızdaki öküzümüzden sonra gelen kadın" anlayışımızın değişmediğini ispatlayan düşüncedir.
vardir, yasanmistir, efsane de degildir ,

efendim anlatayim, unuversite zamani,sehir moskova 165nolu kashirskaya -domodedova otobus hatti ,
koltuklar dolu ama ayakda bir iki yolcu var ,
ucuncu durakda kizimiz otobuse biner, benim oldugum tarafa yurur ,
ben hemen yer veririm .
kiz tesekkur eder , bende
- sen geleceksin diye ilk durakdan beri bu yeri sakliyorum derim ,
gulusuruz , bir kac saka ,nerdensin falan filan
ertesi gun bulusulur, bir kac aylik guzel bir iliski hatira kalir.

olmaz olmaz demeyin gencler,umidinizi kaybetmeyin
sap gibi yer verip aval aval durmayin, biraz zeka biraz espiri gerisi gelir.

edit ahlaki: agresif anlamlara yol acacak , saka niyetine soylenmis cumleler traslandi.
bu yer veren çocuğun aklındaki düşüncedir; ben ona yer vereyim belki tanışırız. hatta ara ara kız kesilir ancak kızların kendilerine yer veren erkeklerin, yolculuk boyunca suratlarına bakmamak gibi huyları da vardır. kısacası çalışmayan taktiktir. bence oturun, o yol başka türlü bitmez.
kadirşinas kızlardır.
sıcağına oturmak istemediği erkeğin kucağına oturmuş olan kızdır.
yer verene verendir. halbuki sadece "yer" vererek ödeşebilirdi.
(bkz: işte bunlar hep seks)
(bkz: alan razı veren razı)
çocuğun verdiği yer karşılığında kendisi de bir şey vermek istemiştir.
acı ama gerçektir ki istisnai durumları saymazsak (hastalık, özür vb.) kendi yaş grubundan bir karşı cinse kalkıp yer veren erkeğin, bu davranışta bulunmasının arkasındaki temel etken bu düşüncedir. Olayı hemen sevişme noktasına indirgemeyelim tabi ki. bazı durumlarda erkek yer verdiği dişiden gerçekten hoşlanmış ve masumane bir diyalog başlatma çabası içinde olabilir o ve ya bu şekilde. ama bunun da eninde sonunda varacağı nokta aynıdır. Yok ben sırf insanlık olsun diye kendi yaş grubumdan bir dişiye yer veririm diyen de kendini kandırır anca. sen farkında olmasan bile bilinç altında yatan düşünce budur çünkü.

(bkz: temel dürtü)
oturacak yer arayan kızdır.
böyle bir durum olsa bile kendi bileceği iştir, başkalarına laf söyleme yetkisi düşmeyen durumdur. aynı zamanda cinsel ilişkinin ülkemizde nasıl abartıldığını gösterir. (bkz: ay seks dedi)
otobüste bir kıza yer verdikten sonra ayakta bir yere tutulu bir şekilde hayallere dalan abazanın ilk kuracağı hayaldir. daha sonraki hayali otobüsten inerken kendisine yol veren kızla seviştiğidir. ülkem gençliği çükünün pusulasında gidiyor, iktidarsızlar da ülkeyi satıyor.
Al gülüm ver gülüm meselesidir.
her iyiligin bi karsiligi vardir. kiz cocuga cennete inan demistir resmen. huriler *
sevgilisinin verdiği yere oturup eve gidince de seks yapmışlardır efendim.
Çocuğa iyilik yapmanın karşılığını dünyada da alabileceğini öğretmistir. Canım ülkemin gençleri muhattap oldukları her kıza bu gözle bakar ama oyle değildir.