bugün

otobüse ilk bindiği andan beri senin koltuğunda gözü olan , koltuğu ele geçirmek için büyük efor sarfeden ( başında dikilmek , cık cık söylenmek, gençler yorgun galiba vb.) tiptir.

lan düşüncesiz insan illa yaşlısın diye insanları baskı altına almana hakkın yok. belki başında bekleyip rahatsız ettiğin insan senden daha yorgun ve oturmaya daha fazla ihtiyacı var.

az anlayış birazda hoşgörü tek eksik bunlar.
kavga çıkarmaya en meyilli insan tipi.
Kokan insan tipidir. Bir de bunların çocuklu versiyonları vardı analı kızlı kokarlar, sizde cam ile bütünleşirsiniz.
tip tip bakanlar. *
0-1 yaş grubu. *
Duran araba da sallanan tipler.
Yeni sigara içip binmiş olanlar. Ama otobüs aşkları daha akılda kalıcıdır. Gerek parfümü güzel olan gerek otobüste bile hoş duracak kadar iyi giyinmiş olan, gerek ne giyerse yakışacak fiziği olanlar kısa süreli hoşluklar yaşatan insanlardır. Sonra otobüsten iner ve meçhule giden kısa süreli hoşlantınıza son bir bakış atarsınız.
Telefonla sesli konuşan tipler rahatsız edicidir.
inecegi duragi kapi kapanmak uzereyken fark edip durun durun inecek var diye bagiran insan görünümlüler...

birde inmeden önce plan yapanlar tabiki.
+ gel kizim ben inicem sen otur
-ben mi?
+yok yok yanindakinin arkasindaki

o koltuk senin kirk yillik tapulu malin zaten. inerkende miras birak
sözlüklerde otobüste sevimeyenlerle ilgili entry giren insanlar.
arka koltukta oturup gerek öksürerek, gerek offff çekerek nefesinizi kulağınızda ya da ensenizde hissettiren tiplerdir.
eh amk midem bulandı aklıma gelince yine.
otobüs bomboş olduğu halde illa yanına oturan ılık dayı. otobüs tıklım tıklım olsa bile yanınıza oturmayan fosil teyze. he bende sana yavşıycam dünya daki tek kadın sensin zaten.
şehirler arası yollarda koltuğu arkadaki insanı hiç düşünmeden pat diye geriye yaslayan oçlarının başı çekeceği listedir
zırlayan çocuklar.
ağzının üstüne şamarı patlatacağım o olacak.
iş çıkış ya da okul çıkış saatlerinde otobüse doluşan yaşlı amca ve teyzeler.
- yeni sigara içip o leş kokuyla binmiş olanlar
- balık istifi otobüste kendisine dokunduğunda sanki sikmişsin gibi tip tip bakanlar.kendisi de otobüsün ani hareketlerinde size dokunur ama sizin kendisine dokunmanızı istemez
-hem ilerlemeyip hem de yol istediğinde kavga çıkarmaya tartışmaya hazır tipler. Ilerler misiniz diye ricada bulunursun, ilerlemiyorum lan diyecek biriyle karşılaşmanız yüksek ihtimaldir.
-otobüs bomboş olduğu halde otobüsün en dar noktasında - ki bu çoğunlukla ön taraftaki iki koltuğun arasındaki boşluk olur- dikilip ilerlemeyen, götünü millete çevirip bekleyen hatun kişiler. Ilerlemez. Orda dikilir ve gelen geçen bunun götüne sürter durur. Dayamadan geçmek mümkün değildir. Kimisi kendini çok kasar geçerken. Kimisi lambır lumbur geçer sürte sürte.
- Iki kişilik koltukların iç taraftakine oturup siz oturmak istediğinizde cam tarafına gitmeyip sizi cam tarafına oturtmak isteyen kişiler. Bunu sadece güneşli zamanlarda yaparlar.
-metrobüste koltuk kapmak için önündeki insanı ezmekten hiç çekinmeyen, metrobüste kaptığı koltuktan dünyayı yöneteceğini hayal eden itler.
-metrobüs veya otobüste ilk durakta oturduğunuz koltuğun başında beliren yaşlı kişiler.
-küt diye durup kalkan, insanın içini dışına çıkaran otobüs şoförleri.
-düğmeye bastığınız halde durağı es geçip, siz söylediğinizde size fırça kayan otobüs şoförleri.
Yağlı, pis elleriyle insanların tutacağı yeri tutan kürtlerdir şüphesiz. Leş gibi Kokarlar bir de.
kalabalik otobuste ayakta onca insan varken yanindakı koltuga cocugunu oturtan tipler.
Yer kapmaya calisan tiplerdir. Akbaba gibi bakarlar etrafa ve biri kalkinca kalabaligi yararak oturmaya calisirlar. Iki dakika ayakkta dur yani ne olacak.

He bi de oturani kiskanan tiplerdir. Cins cins bakarlar ve insani koltukta oturdugu icin suclu gibi hissettirirler.

He bi de otururken basimizda dikilen ve tum bedeninin yaslayan tiplerdir.

Bi de terli kolu ile tutamagi tutan tiplerdir.

Bi de karsilikli koltukta oturan, yanlislikla atilan bir bakisi yanlis yorumlayan tiplerdir.

Cok dertliyim be sozluk.
iniş kapısının önünde bekleyip inmeyen, inecek kişiye engel olan kişiler.
Bunların bide derisinin altına kokarca yerleştirip besleyenlerı vardır, bide o kokarca otobüsü tehlike diye algılar malum! Sonuç burun yolları zıkertmesı.
bencillik ve nefretle bakan tipler.

geçenlerde otobüsteyim. ilk binip oturacak yeri olan şanslı kişilerdenim.

iki tane 16-17 yaşlarında genç kız benim oturmuş olduğum koltuğa tutunmuş, biraz da hayatı toz pembe görmenin etkisiyle gülüşe gülüşe sohbet ediyorlar.

yan taraflarında da bir kadın... suratsııız, meluuun...

derken otobüs aniden fren yaptı. bizim iki genç kız dengelerini kaybetti, bahsi geçen kadının üstüne doğru sürüklendi.

geçen konuşma şöyleydi:

kadın: ay dur ya n'apıyorsunuz, aaa!!!
kızlardan biri: n'apalım teyze, dengemizi sağlayamadık.
kadın: ayol çıktınız tepeme, çekilin şöyle!
kız: ya isteyerek yapmadık ya...
kadın: kişner durursanız tutunmayı da unutursunuz tabii!
kız: birincisi biz kişnemiyorduk çünkü at değiliz, ikincisi tutunmayî unutmak nedir bildiğin tutunuyoruz işte.
kadın: bana bak terbiyeli ol büyüklerine.
kız: terbiyesizlik etmiyorum ben. eden belli.
kadın: siz gidin bakayım arkaya doğru. ben tutuncam ordan!

abladaki öfke neyin acısını çıkarıyordu bilmiyorum ama beni feci sinir etti. kızlara sesli bir şekilde 'siz haklısınız kızlar, takmayın kafaya.' dedim, bana öyle bir baktı ki sanırsın şarjöre mermi yerleştiriyor.

gençlerin gülmesi sana battıysa mutlu bir geleceğe umutlanma sen abla.

git tutun zorla elde ettiğin bir otobüs köşesine.

sen ve senin gibiler bu kadarsınız işte.
sabahları ter kokandır. tamam akşam ter kokanı anladık, bizde kokuyoruz da arkadaş sabah nedir? duş almak 2 dakika bilemedin 5 en fazla 7. 7 dakika erken kalk al totoş.
otobüs şöförleridir!
Soğanı yemiş yemiş dişlerini fırçalamamış hah hoh yapan insan tipinden nefret ediyorum.