bugün

özellikle bayanlar arasında görülen ama tabi ki biz erkekler tarafındanda icra edilen durumdur. sanırsınız ülkenin başına geçeceksiniz. nedir bu koltuk kavgası anlamak mümkün değil. uzun yolculuklar yapan rahatına düşkün insanlarda görülür genelde.
-ıııı.seyy orası benim yere teysee
+efladım yarı yolda değişşek oluverir mi be.bak çocuk yol seyretçek.
-yaa.ama biletimi oselikle cam kenarı aldım ben yeaa.
+muavin bey oğlum yok mu başka bi yer he canım.

Saçma sapan diyologlara sebep olan durumdur.
+lafı bile olmaz

da denebilir .

(bkz: iyilik)

bu kadar kavgaya düşkün olmamak gerekir.
Genellikle bayanlar arasında olur , otobüs full doluyken bi yer boşaldığında 2-3 kişinin oraya hücum etmesi ve önce davrananın kazanması.
(bkz: Epic Win !)
bazen aynı koltuğun 3-4 yolcuya satılmasından doğabilen kavgalardır.
-ben orayı özelliknen aldım deyze, midem tutuyo
+ne tutuyo mideni gızım
-yol tutyo işteee ben ordan gitcem deyze, muaavinnn! help me
+tamam gızım ben zaten yol ayrımında inicektim geç otur hadi
arka koltukta oturan ben: senin ağzını yüzünü sol gözünü..
koltuk fetişizminin sonucu
(#9076466) maceraperest bir yazarmış efendim. neyseki! olay açığa kavuşmuş. *
ic anadolu mavi ekspresinde bizzat yasadigim olaydir. cemaatte ki bir sakirde (sakirde oldugunuu yanima oturmak zorunda kalipta,
m. fetullah gulen kitabi okumaya baslayinca anladim) bilet alirken bayan yani almayi unutmus muhtemel.
sakirde: burasi benim yerim(yuzume bakmadan soyler)
ben: otur o zaman
sakirde: kalk burdan diyorum anlamiyormusun(hala yuzume bakmiyor)
trendeki yetkili herkimse onu cagirir, yetkili "yanlislik olmadigini bileti alirken bayan yani diye belirtmesi gerektigini" soyler ve ekler "isiklar kapanmaz trende zaten" der. sakirde bir sure ayakta bekler sonra dayanamayip oturur yanima. yuzume bile bakmadan beni asagilamanin, sapikmissim gibi davranmanin gururu ile. doner kicini sapiga(bana) okur kitabini.

edit: dogru soyleyeni dokuz koyden kovarlar. (bkz: seri eksi oy veren ibne)
bunun için kavga ediliyosa denecek bişi olmayandır.tek dert bu olsundur.
35 yaşındaki yetişkin abinin 25 yaşındaki bireye çocuk muamelesi yapar vaziyette çemkirmesi durumunda gencin "hamile misin abla gel otur, ne için varız.." demek suretiyle dumur etmesi sahnesi yaşanmalıdır, yaşansın. önce o bindi.
genelde yaşlı teyzelerle veya suratsız hemcinslerle cam kenarındaki koltuk için verilen mücadeledir.
iyi olan kazansındır. *
bir üst versiyonunun uçaklarda yaşandığı durumdur. Siz önceden on-line check-in yaparsınız, özellikle de cam kenarı alırsınız, ama ne zaman uçağa binseniz cam kenarında, sizin yerinizde birisi oturuyordur ve her seferinde o kişiye, " afedersiniz yalnız orası benim yerim " dersiniz. Cam kenarına oturmuş enteresan şahsiyet ise her seferinde bilmiyormuş ayaklarına yatıp: " aa ne farkeder ki? " şeklinde cevap verip sizin sinirlerinizi bozar. Üstüne üstlük birde yetmiyormuş gibi, " ne farkeder canım uçağın koridor kısmı da gitmiyor mu? " diye söylenir. Yurdum insanı işte, ama seviyorum her bireyi...