bugün

aslında otlakcılık yazacaktım ama, dallamanın birisi çıkar sert ünsüz kaynaştırması kuralına ters diye bi laf ortaya atar, konu piç olur diye yazmadım.

otlakçılık kavramı 16. yüzyılda sultan 4. murad ın sigarayı yasaklamasıyla birlikte ortaya çıkmış, bununla birlikte meyhanedir, nargile cafedir vb. minimum mekanların tuvaletlerinde sigara içen elemanların arasına girip , abi bi tane sigara versene söz sana yarın paket alcam diyerek o insanların arasına sızıp geçimini bu yolla sağlayan insanlardır.

yanlarında asla paket taşımazlardı. geçim kaynakları genellikle lise tuvaletleri, üniversitenin bilimum kalabalık öğrenci grupları, ve özellikle kızların çoğunlukla bulunduğu arkadaş gruplarıdır.

aslında genellikle sevimli i.pneler olmakla birlikte kıyılamaz bir tipe sahiptir bunlar. s.ktir lan denildiğinde küsme eğilimi gösterirler, sonra gel lan i.pne dersiniz, sigara uzatırsınız, hem sigarayı içer hem hala küsme tribini devam ettirerek kulak arkası bile alabilirler. afedersiniz öyle de yavşaktırlar.

şimdi eğer buraya kadar okuduysanız hepsine geçmiş zaman eki (-mış/miş) ve ya (-dı/-di) eki getirerek baştan okuyun.

malum artık son fiyatlardan sonra iyice sefilleri oynayan otlakçılık kültürü, malesef son bulacaktır. altından daha bile değerli bir konuma gelen tütün, bana göre ulu orta yerlerde bile içilmeyeceğinden, kimse kimseye kanka yak bi tane demeyeceğinden, malesef bana göre 16. yüzyıldan bu yana kültürümüzün yegane değerlerinden biri daha tarihe karışacaktır.

(bkz: çok önemli bilgiler içeren entry)
(bkz: hayır ağlamıyorum) (bkz: gözüme tütün kaçtı)
kanayan yaraya tütün basma devride bitmiştir.
geçen gün katıldığım bir düğüne mercedes c 220 cdi* ile gelen davetlinin benden sigara isteyerek çürüttüğü önerme. dayı bana bakarak "bunda en az clk 230 vardır" dedi herhalde. üzerimde de altı üstü 100 liralık kadife ceket vardı o da 4 senelik...

(bkz: asıl zenginden korkacaksın)
Kimsenin dalını 45 kuruşa aldığı sigarayı başkasıyla paylaşmasına ihtimal vermeyen yazar düşüncesi. Haksız da sayılmaz 4 sakız parasından fazla lan bi dal sigara. 9 lirayı başka bir şeye ver desen vermez bu tiryakiler.