bugün

malum durumunda etkisiyle osmanlıya bok atma olayları son sürat devam etmekte.
Bu tutumlara karşı haklı olarak yapılan savunmalar sonucunda 'akapeli misin de savunuyosun' gibi sorular soruluyor.
Ecdadımızı savunduk diye akpli mi olmak gerekiyor. Ayrıca osmanlıyı en son savunabileceklerde onlardır. Not alın.
(bkz: Düz mantik)
osmanlıya cahilce, bilmeden sahip çıkan, osmanlının çöküşüne neden olmuş uygulamaları bugüne taşımaya çalışan dalkavuklara akpli deniliyor daha çok...
Yıkılmış bitmiş gitmiş bir devlete "sahip çıkma" refleksini gösterilmesindeki mantıksızlıktan kaynaklanmaktadır ve hepimiz de biliyoruz ki son zamanlarda nerde bir mantıksız tepki orda akp'li.

Not: ayrıca osmanlı'yı körü körüne savunmak ecdadına sahip çıkmış yapmıyor kimseyi. Benim ecdadım, benim kültürümdür. Kim ki onu bozmak için elinden geleni yaptıysa asıl o kendi ecdadına saygısızlık etmiştir ki türkler arasında kültürel yozlaşma belki de en fazla osmanlının ileri dönemlerinde gerçekleşmiş. Güce tapmaktan başka bir şey değil tavrınız. Ecdattan gurur duyma bileşenleri sadece kazanılan ve devlet sınırının genişliğinden mi ibarettir?
keske arap hayranı, arap fetişçisi , arap sempatizanı olanlara akepeli dense(dogal olaraktan). Fakat bu yobaz kitlenin icine Ecdadını seven saygı duyan insanlarında dahil edilmesi ayıptır hakikaten.

Ayrıca son dönemlerde 'Bilgisizlikten, Farklı görünme cabasından doogan Osmanlı karsıtlıgınada anlam veremiyorum.
birine akp' li demek türkiye' de bazı kesimlerin diğerini aşağılamak için kullandığı terim olabilir. yani akp' lilere hakaret ediyor olabilirler yanlış anlaşılmasın.
ne diyem mahmut mu diyem repliğini hakeden akit sızlanması.