bugün

uzunun niçin bunu ballandıra ballandıra ara sıra dile getirdiğini saray yaptırdıktan sonra anlamış olduğum durumdur. çakma ne dese altından bir bit yenigi çikiyor, hepsini kendine yontuyor. gecekonduda oturanlar da bunu niye şak şaklar aklım almıyor.

(bkz: osmanlı çocuğuysan sarayda oturacaksın)
Cesur yurek..
Vatanperver..
Pearl harbor..
Her filmin de kendi tarihi ile ovunen diger milletleri getirmistir akila.. 1500 yillik tarihe sahip bir milletin torunlari olmaktan elbette gurur duyacagiz..
gerzeğin tekidir.

sen osmanlı çocuğuysan bu ülkede senin dışında kalan insanlar da osmanlı çocuğu. gerzek olduğun için kafan basmıyor olabilir.
Alparslanıyla, fatihiyle, süleymanıyla,mustafa kemaliyle tarih bizim tarihimiz bugünün siyasi jargonuyla bir tarafı kötü göstermenin ne faydası var

"Cahil turnusolu başlıklar"
ben genellikle atatürkün çocuğuyum diyerek hava atıyorum.
aşağıdaki ingiliz asilzade orospu çocuklarıdır. bir zamanlar savaştıkları ülke de yaşarlar. bu ülke yalanlar üzerine kuruldu.

http://galeri7.uludagsozl...l%C4%B1-torunu_368824.jpg

ama dinciler kalkıp biz osmanlıyız der. bilmez ki osmanlı nın umurunda değilsin.
Sanki bana bir saraylı. Ben ne osmanlı çocuğuyum ne atatürkün çocuğuyum. ben bu ülke için canını feda eden, kurtuluş savaşında savaşan halkın çocuğuyum.
Yüce türk milletinin bilinen tarihi büyük hun imparatorluğuyla başlar. Osmanlı ise sadece bu tarihin önemli kesitidir ve günümüze en yakın olanıdır. Biz osmanlı çocuğu değiliz. Biz hunların, göktürklerin, selçukluların, ilhanlıların, osmanlının devamıyız. Bizim görevimiz türkiyeyi ulaştırabileceğimiz en üst seviyeye taşımak.
osmanlı çocuğu diye birşey yok amına koduğum. (bkz: osmanlı torunu)
yani anan devşirme baban hain demek gerek. genelde osmanlı da saraya bakınca böyle bir manzara oluyor çünkü.

biz gel bunun kısasını söyleyelim

oro...bu cocugusun demek?
peşinden koştuğu politik rantçılar, fahiselige kutsallık atfetse, "orospu çocuğuyum" diye hava atacak kişidir.
osmanlıda döneminde yaşamış köylü mustafa emminin torunu olan birinin havalanmasıdır.

asıl torunları hala ama hala ingiltere de yaşıyor ve soyadları da osmanlıoğulları olması lazım.

senin soyadın bu değilse akraba bile değilsin.
mirasına çocuğu olarak otomatikmen sahip olacağını zanneden kişi beyanı. osmanlı çocuğu olmak osmanlı kültürüne sahip çıkmakla başlar; osmanlı tarihini öğrenmek, yemeğini, edebiyatını, siyasetini, vizyonunu ve misyonunu öğrenip bunları aktararak olunur. Ayrıca kendi kendine de ünvan verilmez. ünvan kazanılır