bugün

türk değildir.ırk anlamında değil, atasından utanan kişi ben bu adamların torunlarıyım diyemez öncelikle...

Osmanlı nın yaptığı katliamları veya başarıları filan hepsini boşverin...

Bu devlet kendi valisine kafa tutamayacak kadar güçsüzken, ülkesine sığınan insanları başka devletlere karşı savunuyordu, saklıyordu.

daha o yıllarda dünyadaki din özgürlüğünü getirende osmanlıydı.

beni bilenler bilir, sözlükte anti-osmanlı tezini savunan kişilerdendim, fakat şimdi düşüncem değişti, osmanlı yı 1-2 padişah ve dönemle sınırlayarak eleştri yapmayalım.
her insan hataya düşer, her insan gambazlanır, her insan yanlış lanse edilir ama unutulmaması gereken, bir millet kısa zaman içinde topraklarını arttırması ve o topraklarda adalet sağlaması ve dünyanın en önemli noktalarından yayılması kolay değildir.
osmanlı'dan nefret ettiği için daima yaftalanan,türk olup olmamasına kadar saçmalanarak etiketlenen kişidir.

Mesela bu kişi padişah analarının ırkını bilir,osmanlı hanedanı'nın türk olmadığını kabul eder.
Mesela bu kişi bayansa "her kadın padişahın meşru karısıdır" töresini biliyordur.
Mesela bu kişi osmanlı'nın atsb sağlanma sürecinde türkleri nasıl katlettiğini biliyordur.
Ama türk değildir.
Vay anasını sayın seyirciler,gece gece oturduk tespit sıçıyoruz.

sorulacak olduğuna emin olduğum için peşin edit: milliyetçi,ırkçı vs. Değilim.
bizzat kendisinden nefret eden kişidir .
osmanlıdan nefret eden kişi ya aslını inkar ediyodur yada harbiden bir kuyruk acısı vardır. ona denecek tek söz git başka yerde oyna gavurun tohumu.

(bkz: amerikan köpeği)