bugün

idam cezası sadece 4 kere görülmüştür yüzlerce yıllık tarihe bak sen sadece 4 tecavüz vakası.
Tecavüz nasıl adi bir suçsa, idam da bir insanlık suçudur.
Çağ dışı kalmış bir suçtur.
Böyle düşünmenizin tek nedeni de Osmanlı hayranı zihniyetin yönettiği yargı sistemidir. Verdiği(!) eğitimdir.

Özgecana çok üzüldüğünüzü biliyorum idam etmek öldürmek istiyosunuz ama iyi bir cezalandırma değil. Bunu istiyorsunuz çünlü yargıya güvenmiyorsunuz. Esip gürlüyorsunuz fakat beş gün sonra unutacaksınız. Bu kadar heyecanlı, talihsiz ve sığ insanlarsınız.
Edit: ekleme
görsel
bazı kanı bozukların, idam suç demesine sebep olmuştur..

ama bu tip ibneler, anneleri, bacıları, ya da karıları, ya da öz kızları tecavüze uğrarsa şu tepkiyi verirler, gay bile olsalar..

"sikicem onları, öldürücem, bırakın".. he anası sikik he...
idamın çağ dışı olduğuna dair hiç bir ölçütümüz yoktur. idam çağ dışı kalmıştır cümlesi sözde "dünya medeniyetinin" olduğunu düşünenlerin keyfi ifadesidir.ortada medeniyet diye bir şey yoktur. dünyada kaos vardır. muhtemelen yıllar geçtikçe tam bir cehenneme dönecek dünyamız. o uluuu ,yüce insanlığımız.

peki tecavüz gibi vahşetlere idam cezası verilmeli midir ? hayır. daha ağır ceza verilmelidir. ama içeride, damda.
Hadım etmedir.
idam yada hadım cezası verilmistir. FAKAT !! davacının toplam 4 Şahit bulması gerekir!!
vardır. ama yanlış yargı ile suçlananlar için haksızlık olmuştur. bu yüzden da bu kalkmıştır.