bugün

Aslında son olaylarlar birlikte söylencek sözün olmadığı başlıktır, zaman hareket zamanıdır.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25232968/

bir şey diyecek söz bulamıyorum arkadaş bu uykuyla yakında evden de dışarı adım atamıcaz....
demek ki demokratik açılımla teröre cesaret veriliyor iddiasının içi boş palavra olduğunu anladığımız terörist eylemdir.terörün teröristin kaybedecek birşeyi yoktur ki cesaretini toplayacak ilham alacak bir dayanağı olsun.
demokratik açılım meselesinin cesaretlendirilemeyeceği şehirlerden, sözde milliyetçi bildiğimiz kuru slogancı şehirlerden osmaniyede pkk bu eylemi yapabiliyorsa, kendimizi ona buna bok atmak için daha fazla yormayalım.
kimsenin teröre arka çıktığı yok. terörist dediğimiz insanlar ideoloji sahibi mafyalardır bir bakıma.gücünü silahla şiddetle dayatır.buna ister sen cesaret ver, ister onu korkutmaya kalk.canı yanan bir insanın pısıp oturduğunu hangimiz iddia edebilir.bu sebeple demokratik insan haklarını vatandaşına vermeye çalışan bir devletin/hükümetin teröre destek,cesaret verme gibi bir amacı yoktur, terör cesaret kaynağını bundan almaz, yaptığı eylemin yankısından alır.bu eylemi de en güzel yankılandıran, terörün amacına hizmet edenin de bu slogan ağızlı kuru milliyetçiler ve onun aptal medyası olduğunu çok net görebiliriz.
13 şehit verdiğimiz saldırı sonrası zannediyorum ki pkklı veya sempatizanı birisi en çok sözcü,ortadoğu, yeniçağ gibi gazeteleri eline alıp okuduğunda zevk almıştır.
teröre ve amacına bilerek veya bilmeyerek hizmet edenler çok açıktır, kimse kimseyi kandırmasın.
açılım'ın verdiği cesaret artık yadırganamaz.
zira bdp şöyle bir cümle kullanmıştı; ''biz eğer bugün etrafa yüksekten bakıyorsak, bu pkk sayesindedir. biz eğer bugün bunu söylüyorsak bu da pkk sayesindedir''

yani açılımın pkk isteğiyle olduğuna bütün bdp/pkk lılar iman etti.

ve birde aciz devlet faktörü var.
son olaydan sonra bütün pkk sempatizanları ''tc dize geldi'' diyor. bu avrupa ve türkiye'de ki bütün sempatizanların diline dolandı. artık açıkça tehditler bile savurabiliyor, kendi kanallarında bunu ballandıra ballandıra anlatıyorlar.
(bkz: youtube) (bkz: facebook)
nitekim tekrar karakol basmalar, askere pusu kurmalar devam edeceği sinyallerini veriyorlar.

ve bu arada teröristin gözünü korkutacak hiç bir yaptırım yapılmadığı için terörle mücadele edilip edilmediğini bilemiyoruz.