bugün

Birbirleriyle fikir alışverişi yapabilecek olan yazarlardır. Aydınlanabilen var mı?
osho'nun temel methodunu anlayamamış yazarlardır. onu saftasacı olarak görenler de olmuş. geçiniz ya. adamın kitap yazmadığını bilmiyorsun daha.

osho'nun anlattıklarını anlatmasına vesile olan öğreti vipassanadır. yani bedene, zihne ve duygulara tanıklık ederek bilincin uyanmasıdır. herif dünyayı o durumdayken nasıl anladıysa onları anlatıyor. yani siz osho'nun cesaretle, aşkla vs. ilgili kitaplarını anlamaya çalışırsanız afedersiniz ama biraz zor buda olursunuz.

bir arkadaş da new age akımı falan demiş. çok kolay sağdan soldan duyulan bilgilerle bir şeyi karalamak evet. kendimden biliyorum ben de ağır new age düşmanıydım ta ki asıl olayın bu olduğunu öğrenene kadar. kendi bildiğinizden çook emin olmayın.

neyse osho'nun asıl olayını anlamak isteyenler echkart tolle'nin yazdığı şimdinin gücü, isimli kitabın başlarından 4-5 sayfa okursa zaten anlarlar meseleyi. tekniğinin özü orada var.

ya olum bak güldüm yine osho'nun kitaplarını okuyarak aydınlanılır mı hahaha? arkadaşlar lütfen...

Not: biliiiiim bilibilibilibiliiiim.