bugün

62 gün daha oruç tutmaya sebebiyettir. Ben bir kere değil, birçok kez yaptım, bir sene boyunca oruç mu tutayım abi. Tamam tutarım sorun değil de, anneme babama ne diyeceğim lan! Evet.
orucu bozan durumdur. hemen en yakın imama değil tanınan en ahlaklı dürüst imama baş vurmak gerekir tavsiye için.

ek bilgi editi: azraili görmeden kimseye game over yazısı görünmez affeden bir allah var unutmamak gereklidir.
(bkz: game over)

irade şart azizim.
orucu bozar. 62 gün oruç tutmamız gerekir. neden mi? oruç yemek yememek değildir nefsi terbiyedir. cinsellik veya mastürbasyonda nefsimizi zorlayan bir ihtiyaç değil midir?
orucu bozar ancak kefaret gerektirmez. ancak akşama kadar da birşey yiyilip içilmez. ramazan aynı içerisinde ikinci kez yapmak ise kefareti gerektirir.
oruçlu olunduğundan olsa gerek daha bir cezbedici gelen mastürbasyon hayali en sonunda dayanılmaz hale gelir ve orucun bozulmasına sebebiyet verecek biçimde apansızca vuku bulur.

62 gün daha oruç tutmaya sebebiyet verişi bence 62 kat daha zevkli oluşundandır.
zaten oruç yemekten ziyade bunun için zor, biraz da cinselliğin de sabrını ölçebilmemiz için var bence.

e hadi onun için olmasın diyelim: bu yemek yememe durumu değil mi yalnızca. ne alakası olsun senin cinsel organınla. kendi ağzına boşalmadın ya düşününce.

şahsen kızların regl iken oruç tutmasını bile doğru buluyorum. net. bence bozmaz yapın.

(bkz: bir mezhep olarak bilgi vermek istemiyorum mezhebi)
lisedeyken iki Kafadar arkadaşın oruçken karşılıklı yapıp birde utanmadan " yaa kanka dayanamadık valla" demek suretiyle bana anlattıkları rezil durum.
istimna cinsel ilişki değildir, bu bakımdan sadece orucunuz bozulmuş olur, daha sonra o günün kazasını yaparsınız. Yani 62 gün tutmanıza gerek yoktur, fakat cinsel ilişkiye girmişseniz 62 gün tutarsınız.
Sanki biraz günaha girmektir. Gülümsetir.
şimdi orucu yedin de denilemez o bambaşka bir şey şimdi ama nefsine hakim olamadın oruçta bozuldu töbe töbe nihat hatipoğluna gidip bunu sorasım var ama o zamanda 70 milyonun gözünde abaza olucaz hayır sadece meraktan desem yine olmaz lanet olsun ya nedir bunun tanımı.
üstüne birde soğuk su için boşa gitmesin bari.
Diğer oruç bozma biçimlerinden farklı olarak bunda sadece günü gününe kaza yeterlidir. Tabi bu haltı yedikten sonra nasıl olsa bozuldu diye yemek yemiyoruz ona da dikkat ediyoruz.