bugün

evet efendim...

şöyle bir etrafıma bakıyorum da, bilhassa ak parti iktidarının gücü, başarısı ve yıllar yılı süregelen olumlu işleri neticesinde ortalıkta daha çok tabir-i caizse sesi yükselen, ortalıkta gezip aşırı flört istekleri ve sol görüşleriyle beraber bilhassa kendi bu ucuz oyunlarına atatürk gibi bir kişiyi katmakta beis görmeyerek eylemlerde, ortamlarda "atatürk ölmedi yüreğimde yaşıyor uygarlık savaşında bayrağı o taşıyor" gibi şarkılar ve türkülerle beraber zırıldayan açıkçası amaçlarını çözemediğim cumhuriyet yanlısı kitle.

açıkçası ezanı kaldıran atatürk'ün isminin bu kadar anılmasından ben şahsi olarak biraz rahatsız oluyorum. çünkü yüzyıllardır evliyaların koruduğu, kurtuluş savaşında düşen kellelerini yerden alıp koltuk altına koyduktan sonra tahta kılıçlarıyla düşmana aman vermeyen sarıklı esrarengiz mümin kişilerin sahip çıktığı bu ülkede atatürk'ün ölmediğini söyleyip zırıldamak tek kelimeyle başka şeylerin etkisi altındadır.

biliyorsunuz bunlar camide içki içtiler, rahleye mezeleri dizdiler altta zaman gazetesi o aralar aramız iyiydi her neyse bunlar bizleri margarin kuyruğundan şark hizmeti adı altında tüp kuyruğuna gönderenler. bunlara imkan versen camilerden şebnem ferah acıyor diye şarkı dinletirler. bunlar solcu, bunlar ateist, bunlar günahkar. evet yaptılar bunları, o yüzden verdiğim örnekler abes gelmemeli.

neymiş efendime söyleyeyim almışlar ellerine bi atatürk posteri, biz atatürkçüyüz. yok ya evde donla oturup yeri gelince gariban erbaş kardeşlerimize üniformanızın sevdasına karınızın saçlarını fönletmediniz mi? benim gariban anadolulu halkımız ezmediniz mi? atatürk zamanında meclis açılışına kadar dua ederek açtı da ondan sonra neden dinin d sini ağzına almadı neden ha söyleyin?

kusura bakmayın. unutursak kalbimiz yerinden çıksın!
Neden bir çok yapıya Mustafa kemal ve atatürk ismi verilmiş fakat hiçbir camiye verilmemiş? Osmanlı padişahlarının ismini taşıyan bir çok cami var. Ben sadece bir noktaya değindim.

Her şey ortadayken beyicikleriniz hangi işle meşgul?
hala canlı yayınlarda cumhuriyet ölmedi falan diye de ağlar bunlar. ehehe diye gülüyorum ya.
görsel
Ezan kalkmadı sadece türkçeleştirildi ki çok makul bir harekettir zira ezan dini bir metin değil sadece bir çağrıdır.
Türkler ezanı ego tatmini olarak kullanmışlardır hep buralar bizim'in bir göstergesi olarak.
Varsın türkçe olsun sonuçta aynı şeyi anlatmıyor mu ?
Huzur diyorsun da sana huzur veren şey arapçanın yumuşak yapısı ile ezanın makamlı okunması.
Sadece bu dil bilimsel gerçek ve sanatsal yapı bu kadar.

Sarıklı'ya gelince ne sarıklısı derler adama.
Her an her şey yenilenirken aynı mı kalmalıydı ?
Yıl 2014 olmuş peygamberin çanakkalede savaştığına , gökten meleklerin indiğine inanan var.
Madem öyleydi neden o kadar insan öldü ?
Atatürk iyi bir komutandı, zamanına göre davrandı ve amacına ulaştı demek zor da " ya aslında öyle değil işte " zorlamaları bunlar.

Empati kuruyorum, vıcık vıcık kemalist jargonu bence de çok itici evet.
zira hazırcı insanlar, slogan insanları.
Bir düşünceyi bitirmek için onu sloganlaştırın derler boşuna değil.