bugün

korsan kitap almanın insanların emeğine saygısızlık olduğunu ve haksız kazanca yol açtığını anlamayanların kazıklanarak akıllanmalarını sağlayan kitap...
(bkz: yok bole bisi)
(bkz: korsan kitap bir ekoldür)
Bu konuda dikkati çeken bir diğer husus korsanı satan kişinin görüntüsüdür. Kitabı satan kardeşler kitap okuma ihtimali olmayan hatta kitabı mısır sarmak için bulunduran bir imaja sahip olsalar da, korsan kitabın yerdeki jelatinli görüntüsü, mağazadaki görüntüsünden çok daha çarpıcıdır. Ve haksız kazanç olayına da katılıyorum.
orijinali 10 lira iken kendisi 15 lira olan kitaptır.
orijinalinden daha pahalı olan fotokopi kitap buna dahil oluyorsa mümkün olan durumdur. okuldaki hocalar basımı durmuş bir kitap ister ve siz de mecburen hocanın kitabından fotokopi çektirirseniz bu duruma şahit olursunuz.
aldım böyle bi kitap hem de tüyapta kazıkladı ibneler bak hala kızgınım ibnelere.

olay şöyle gelişti tüyapta dolaşıyoruz arkadaşla, bakınıyoruz kitaplara dur ben bi kavgama bakayım diyorum
iyi bak gel falan diyor arkadaş işte adam 20 lira paha biçmiş üstünde de 30 lira etiket dedim alayım bari kaçmaz bu.
arkadaşa da diyorum ucuza kapattık.anlatıyorum işte pazarlık dehâmı.
ama eve gelip kitabın üstündeki etiketi koparınca acı gerçekle yüzleşmek işte o an ... çok acıydı çoook.
etiketteki fiyata gelirsek 5,90 tl*
imkansızdır. kitapta filmde müzikte korsana evet. bir alacağıma 3 alırım daha çok okurum. zaten az kitap okuyoruz engellemeyin. kitaplar ne kadar biliyor musunuz acaba. ya filmler? orjinal film fiyatları ne kadar? ayda yılda bir mi izleyeceğiz film. müzik nolcak peki kaset olsa götür çektir hadi eski typerecordlarda. nolcak şarkı mı dinlemicez yani. bırakın korsanda kazansın bizde kalmasın neidiğü belirsiz şarkıcılara.koko çektirmeyin nice tarkanlara.yazarlar anlaşmalı keza oyuncularda kazanıyorlar. sinema hiç bitmeyecek bi kültür çünkü. bırakın onun bunun çıkarını kendi çıkarınızı gözetin azıcık.