bugün

ferdi tayfur orhan gencebay ın yanında toy ve mıy mıy kalmaktadır.
ikisinin mukayesesi bile abestir. Orban bir adım öndedir.
ferdi daha yanık söyler parcalarının sözleri daha insanın icine oturur. yani ferdi 1 duble daha fazladan icirir adama.
ikisininde tarzı farklıdır 3 baba(orhan,ferdi,müslüm) arasında sesi en iyi olan ferdidir beste ve yorum bakımından orhan gencebay açık ara öndedir ama değeri anlaşılamayan hüseyin altın ses bakımından ferdi ile yarışabilecek tek sanatçıdır.
Orhan Gencebay duruşuyla, konuşmasıyla, efendiliği ile Dünya üzerinde tartışılamayacak bir sanatcıdır.
Kimseyle mukayese edilemeyecek bir değerdir.
orhan'la ferdi karşılaştırılamaz. orhan müzik gurusudur, üstadtır, beyefendidir. müthiş bir enstrumanisttir. dünya'nın sayılı bir kaç müzisyeni arasındadır. ferdi tayfur ise efsane sayılabilir, ama o kadar.
efendim herkes kendi sanatını kendi çapında icra eder. o kaliteli bu kalitesiz diye ayırılamaz.
bazı sesleri olmadığı halde sanatçıyım diye dolaşan, sanat adına şarkı söylemek dışında başka hiçbir şekilde faydası olmayan kişiler var efendim.
işte kalitesiz olan onlardır, ancak yılların tecrübesi iki kişiye kalitesiz ithamı yakışmıyor.

not: arabesk sevmem ve dinlemem. ancak sanatını hakkıyla icra eden insanlara laf söylendiğinde kayıtsız kalamam efendim.