bugün

evet bu iki değişik ırk aşırı derece birbirine benzemektedir. gerek fizik olsun, gerek davranışlar olsun adeta ruh ikizidirler. her ne kadar biri tolkien üstadın hayal gücünün ürünü olsa da haberi yoktur ki gerçekleri aslında türkiye'de.

orclar yakıp yıkmayı, özellikle de ormanları ve ağaçları sevmezler.
pkklılar türkiye'deki ormanları yakmaya bayılırlar.
orclar birileri tarafından kullanılır, keza pkklılar da.
orclar her türlü güzellikten iyilikten nefret ederler, bilin bakalım pkklılar ne yapar.
orclar etrafa zarar vermeyi severler, bundan zevk alırlar. pkklılar ve sempatizanları da kendi oturdukları mahalleleri yakıp, yıkarlar.

say say bitmez kısacası.
ikisi de sıçar ama biri yediği kaba sıçar.
orclarda olduğu gibi pkk lılardada fiziki olarak kadınlar ve erkekleri ayırt etmek imkansız. zamanla evrimleşerek tek cins olmuşlar sanki. bu yönden bakılırsa doğru bir tespit.
çok geçerli olmayan önermedir.
ben hiç birbirini siken (akraba) orc görmedim.
ben hiç birbirini siken (erkek erkeğe) orc duymadım.
ben hiç kaçak elektrik kullanan orc bilmiyorum.
uzar gider...
avrupa da türkler için söylenenleri türkiyede kürtlere söyleyen kafatasçı sıçması.

not: pkk üzerinden kürtlere bok atmaya çalışan kafatasçılara cevaptır.

yoksa hem pkk nın hem kafatasçıların a.k.
bazı gereksizlerin pkklılarla kürtleri karıştırmasına yol açan benzerliktir. üstüne bi de terör örgütünü kötüledik diye kafatasçı damgası yemek varmış.
doğrudan doğruya kürtlere bir hakarettir. elflerin götünü sikeyim. pkklıda değilim.
doğru önermedir. ulan pkklıya bile laf edince "kürtlere hakaret ettün, hede hödö" diyenler çıkıyor ya...
her ikisi de iletişim için kara lisan ı * kullanır.
böğüre böğüre iletişim kurarlar.
her ikiside iyi ve güzeli yok etmek için varolmuşlardır.

çirkinliklerini öfkeleriyle bastırırlar.
(bkz: mordorda orclar teklif ediyormuş)
her ikiside kck operasyonlarına tepkilidir.
orclar yediği kaba sıçmaz sahibine itaat eder ancak görünüş ve tavırlar benzerdir.
hem orclar, hem pkklılar utanmadan bu başlığa entry dahi girebilirler.