bugün

onuncu nesil yazarlarımızın hani sanki şöyle biraz fukara gibi olmalarıdır.

ben bunu dediysem boşa dememişimdir baştan burada anlaşalım, beni bilen bilir, hiç bir iddiam* asılsız ve boşa değildir evelallah, yahu zaten daha yaş olarak da zengin olamayacak tipte değil misiniz ki allasen lan!?, haydi anam babam zengin desen ne olacak ki!, onun zenginliğinden ne anladım ben, ben bir malı tutuğum da benim diyeceksem zenginimdir hacı sen kime ne anlatıyorsun allah'ın fakiri sende bırak ya bu işleri, bakınız geçen gün gelen bana borç isteyen onuncu nesil sayısını ve nicklerini yazdırmayın sakın olay çıkmasın lütfen, yani ne diyorsam o benim, bu böyle biline ve geçe gide.
onursuz olmasınlar, gerisi bir gün düzelir.
fakir ama gururludurlar .
beyin fakiri olmaktan iyidir.
yavrum neticen açıkda yatıyorsun, üşütüyorsun, sağlığını etkiliyor sonra saçma sapan tespitlerde bulunduğunu sanıyorsun diye tavsiye verilmesi gereken yazar saçmalığıdır.
düşünce ve zihniyet fakiri olmaktan iyidir.
çaylak olmanın yürekte bıraktığı buruk acıdır.
evet fakirim şu anda kredi için ziraat bankasında sıra bekliyorum. En az 1 saati daha var.
en azından iki yumurta bir sucuk alabilecek paraya sahiptirler. hiç değilse alamadığı özendiği şeylerle sözlükte hava atmazlar.
fakir ama gururludurlar. eski türk filmlerindeki bir replik adı mı la? senilen şey.
(bkz: fakir ama gururlu genç)
düzeneği iyi kurulmuş tespittir.
onuncu nesil iş güç sahibi, belli bir ekonomik sınıfa tabii yazarlar bu yazıyı okuyup kendilerini dillendirsinler de biz de kime laf sokmamamız gerektiğini iyi bilelim diye düşünmüş madalyoncuların hinlik kokan sözleridir. gün gelir, lazım olur değil mi?

(bkz: çakal seni)

gel gör ki kalite dediğin kavram parayla da olmuyor azizim. adam aile şirketine sahip bir görgüsüzün teki , babadan zengin vasıfsız bir tiki de olabilir. parayı kıstas alanların en büyük gafleti bu zaten. "para var huzur var" mottosu. kalite = para. zekadan, bilgiden, seviyeden, terbiyeden bahseden yok. ama mevzu bu değildi değil mi? sadece paraydı.

bunu dillendiren de 9. nesil yazar. 10 sayısından bir önceki sayı. herhalde burada bir önceki nesil olunca abi olduğunu sananlar var. allahtan sözlükte aklı başında, sözlüğe değer katan birçok yazar var da buraya gelmek için bir sebebimiz oldu.
görmeden tespit yapabilmenin de allah vergisi olduğunu göstermiştir. neremle gülsem diye düşünüyorum şu an.
güncel Önemli Başlıklar