bugün

Özellikle ergenlik çağındaki bir çok erkek için yerin dibine sokan hadisedir.
Sokakta, okulda, otobüste, sahilde v.b... En olur olmaz yerlerde başa gelir ve yerin dibine sokar insanı. Bir yandan yemenize ramak kalmış abazan damgası, diğer yönden bir arkadaşınızlaysanız farkederse verebileceği tepki zorlar sizi. Her ne sebepse araştırdığınızda belli bir yaşa kadar da kontrol edemeyeceğiniz bir şey olduğunu öğrenir dahada dibe batarsınız.

Ne lan bu. Yok mu bunun bi çaresi. Bıktım lan. Olur olmadık yerde başıma geliyor benimde ne yapıcağımı şaşırıyorum. Anlaşılmasın diye kambur durursun hemen sorarlar hayırdır noluyor diye. Karnım ağırıyor numarasına yatarsın. Tüm bakışlar karnına kitlenir daha da beter olursun.

Çözüm bulalım şuna yaw... *
(bkz: Genç ergenler rahatsız)
uzun mesafeli otobüs yolculuklarında çok rastlanan durumdur. *
düzenli seks hayatıyla çözülen sorun.
ergenlik çağında aileyle yapılan sabah kahvaltılarında oluşan durumdur.. malum, kahvaltıda kot pantolon giyilmediğinden durumu gizlemek saklamak da zor olur.. herkesten sonra kalkmak istersin fakat annenizin "kalk şunu getir" demesi her şeyi bitirir, yan yan ya da yamula yamula yürümek bir çözüm gibi görünse de ailenin dikkatini daha fazla çekmektedir..
harbiden ya diye karşıladığım cümle. sizede oluyor mu halı saha maçından sonra durduk yere bacaklarda sertleşme. kaskatı geçiyor vesselam...
(bkz: Ergenlerin kabusu)
genellikle kemer altı yapılması gereken durumdur...
- seni seviyorum rıza.
+ sus lan pis kevaşe!
- rıza noldu, olmadık zamanda sertleşiyorsun.
+ haklısın hayatım, özür dilerim.
(bkz: türkiye artık yumuşak başlı ricacı bir ülke değil)