bugün

Içinde kendime ait biseyler bulacağımı umarak.
Konusuna göre. Konu Çeşidi çok. Üç ana başlık kafi.

Bilgi
Tarih
Hikaye
daha çok içeriğine ve konusuna göre değerlendiriyorum ha birde istediğim yayın evi ise bir kaç sayfa okur ve alırım. erich fromm kitaplarını çok seviyorum ve daha fazlasını okumayı planlıyorum. diğer okuyacağım kitap yazarları. yuval noah harari ve jared daimond. şahane kitapları var bence her yetişkin birey bu kitapları alıp okumalı diye düşünüyorum.
isminin kız düşürme ihtimaline göre seçiyorum ve otobüslerde falan yol boyu ortalardan bir sayfa açıp dümenden okuyormuş gibi yapıp aynı sayfayı seyrediyorum.
seçmiyorum. önümüzdeki 1 yıl ne okuyacağımı hep 1 yıl öncesinden biliyorum.

kitapsız kalmadık çok şükür.
şöyle diyeyim tutunamayanları okumadım diyeyim sen anla.
metroda otobüste hangisi daha çok prim yapacaksa onu seçerim.
Kafama göre.zaten çok da kitap okumam, öyle entel dantel ayağına yatmıycam.
Düz vur geç.
Kimin yazdığına neyi kapsadığına olmak üzere 2 kritere göre seçiyorum ben.
Önce yazar belirler sonra sırayla tüm kitaplarını okurum. Bazen sırf kapak tasarımına bayılıp okuduğum kitaplar da var.
20 yaşında bi insanın yazar kadrosu bellidir.

bu kadronun oluşması için de belirli alanlarda alternatif yazarlar okumuş olması lazım gelir.

yıllar geçer çeşitli okumalar sonucu çeşitli tavsiyeler etkilenmeler sonucu ( bu kadronun etrafında şekillenen) yazarlar tercih edilir.

birileri gibi kim instsgramda hangi kitabı paylaşmış, şule betül tatilde ne okumuş ile kitap seçimi olmaz.
vurunca çıkan sese göre. önce bir vururum üstüne. tok bir ses gelirse eğer iyi olmuştur, alınır. ama yok şak diye ses geliyorsa hayır gelmez.
türü, yazarı, kokusu. evet yaprak kokusu hoșuma gitmesse bașka yayın evi bakarım.
Yazar, isim, kapak.
bu benim için de bir gizem. sanırım, kitap beni seçiyor; fakat ben egomdan dolayı ben seçmişim gibi düşünüyorum. ilginç bir şey.
konusu ve yazarı kitap seçimimi çok etkiler. bir de tavsiye kitaplara öncelik vermeye çalışırım.
param olmadığı zaman fiyat, param olduğu zaman konusuna.
daha önce okumuş ınsanların yorum yaptığı sitelere bakarım. eskiden roman okumayi tercih ederken suan daha cok dusunce yazılarını okumak tercihim. onun dışında yazarlar önemli. mesela her ne kadar suan roman tercihim olmasada dan brown reisin yeni kitap yazmasını bekliyorum.
romansa klasik olmasına dikkat ederim. "pabucumun ajanı" isimli ergen kitaplarını almamaya dikkat eder, tanıdığım yazarların kitaplarını almayı daha çok tercih ederim.
Gözlerimi kapatır ellerimle seçerim.
Yok konusuymuş sürükleyiciliğiymiş kapağı güzel olmalıymış bilmem ne

Her görüşe açık olmak gerek okuyun zarar gelmez.
Popüler olmamasına göre.
Yazara göre.

(bkz: tess gerritsen)
Kapağı olsun yeter *
2 dakka alıp orta sayfalardan 1 satır okurum akışı olay örgüsu kafama yatarsa satın alirım.
entelektüel seviyeme göre.