bugün

öncelikle; (bkz: umut sarıkaya tipi mutsuzluk tanımları)

ardından tanım; okulun yorgunluğunu fazlasıyla hisseden bünyenin sadece birkaç saatlik aradan sonra akşam üstü saatlerinde dershane yolunu tutmasıdır.

günlerdir yorgun olan bünye, okulu bile kaldıramıyorken, piyangodan çıkan dershaneyle boğuşuyor. ne trajedi! 5 saatlik uykunun ardından, 6 saatlik okul serüveni ve peşine gelen 3 saatlik dershane. ve bu mal olan bünye bunun peşine 3 saatlik bir test çözme girişiminde bulunmuş, hemen peşine de buraya gelmiştir. bok varmış gibi.
valla bizim zamanımızda hiçte yorucu olmuyordu meslek lisesinden çıkıp dershanede güzel kızları görünce gayet yorgunluk falan kalmıyordu yani. burdan bütün velilere söylüyorum erkek evladınızı meslek lisesine gönderin. sırf hatun görmek için dershaneye gittiğinden dolayı ve de hiç aksatmıyor bu sayede üniversite garanti gibi birşey oluyor. test ettim onayladım.
bir de ders sonu etütleri vardır.
okul servisi dershaneye bırakır önce.
dershanenin basamaklarını çıkarken kıravatı hafifce çıkartır, rahatlamaya çalışırsın.
sonra 3 ya da 4 ders gördükten sonra gününü öldürülmüş çaresiz bir birey olarak eve dönersin.
(bkz: olmaz olasıca)
Liseli olmaktır.