bugün

hayat her zaman istenileni vermediğinden dolayı içimizden çok azının okumak istediği bölümde okuması olayıdır. mesela benim bölümüm ilahiyat, aslında okumak istediğim hukuk idi.
Uluslararası okuyorum; ekonomi okumak isterdim...Zamanında kazanamayız dedik halt ettik...
Endüstri Mühendisliği okuyorum. Aslında okuyamıyorum da. Bitmiyo okul. Ha ne isterdime gelince itü Moleküler Biyoloji ve Genetik'ti hayalim lise boyunca. Ama şu an sorsanız şeytan diyo bırak okulu Gastronomi yada Psikoloji oku.
Bilgisayar muhendisligi okuyorum ama ingilizce ogretmeni olmak istiyorum. Yukseklerde gozum yok.* saka bir yana insan sevdigi meslegi yapmadiktan sonra gercekten mutsuzluga mahkum gibi geliyor. Bakalim, hayirlisi olsun.
hayaller sosyal hizmet hayatlar saglık kurumları yöneticiligi. üzgün smile.
mekatronik mühendisliği. hukuk okumak isterdim. hep içimde kaldı.
bilgisayar mühendisliği okuyorum, uçuk ama astronot olmak ısterdım ya da en azından nasada çalışmak.
elektrik mühendisliği okuyorum, eczacılık okuyup bütün gün dükkanımda oturup para saymak isterdim.
uluslararası ticaret okudum. ama çocuk gelişimi ve anaokulu öğretmenliği okumak isterdim.
Hayaller Yazılım mühendisliği hayatlar bilgisayar programcılığı.
Makine Mühendisliği okuyorum ama içten içe ya fizik ya da psikoloji okumak istediğimi farkettim. Mühendisliği bir bitireyim De içimde hâlâ eğitim aşkına dair bir şeyler kalırsa bu sefer olmak, okumak istediğim bir bölümü okurum.
Sağlık kurumları yoneticiligi okuyorum. Pdr isterdim.
Okul falan okumazdım, tüccar olmak isterdim diye cevap verdiğim sorudur.

işportacılık hobim var , en çok sevdiğim meslek işporta . Bildiğin tezgahta bağırıp çağırıp mal satmak .
Hayaller harp akademisi,gerçekler işletme.
hayatın seçimlerden ibaret olduğunu hatırlatan başlık.
diş hekimliği okuyorum. tıp kazanamadım diye yazmadım (genel düşünce böyledir ya hani). kısmen memnun olsam da, siyasal okuma isteğim vardı hep. türkiye'de sosyal bilimci olmanın zorluğunu göze alamayan bir ergendim herhalde o zamanlar. mezun olunca iyi kötü bir mesleğim olmuş olacak ve belli bir gelirim olacak. ama hangisi daha mutlu ederdi diye düşünmeden edemiyor insan. aah ah.
nasada çalışmak isterdim, masada çalışıyorum.
Turizm ve Seyahat Hizmetleri okuyorum ama polislik okumak isterdim.
Türkiye gençliğinin en büyük sorunsalı.
Halkla ilişkiler ve reklamcılık okumak istedim ve okudum da değişen bir şey yok beyler çok şey kaybetmediniz çünkü burası Türkiye.
bilgisayar programcılığı ama ingilizce öğretmenliği okumak isterdim.
Radyo televizyon ve sinema, yazar olmak isterdim, hala istiyorum da hayat...
arkeolog olmak istiyordum.
Hiçbirşey olmadım.
ses mühendisliği okuyorum, ses mühendisliği okumak isterdim.
ayrıca editi: halkla ilişkiler okuyorum, spor yönetimi okumak isterdim.
muhasebe-konservatuar.
gerçekten ironik.

okuduğum : kamu yönetimi
istediğim : astronomi ve uzay bilimleri ya da coğrafya.