bugün

bugün, tünel'deki zuhal müzik'te çekim yapan yönetmen kişilik. nedir, ne değildir salça olmadım hiç kendisine(paşa paşa paslanmış teller yerine gitarıma yeni tel takımı aldım) ama çıkar nasılsa kokusu yakında.
Karizmatik , zeki ve güzel esprileri olan kişiliktir.3 gece üst üste programı vardır.
(bkz: disco kralı) (bkz: medya kralı) (bkz: muhabbet kralı)
sevilen insan.dün gece ilk defa görülen saç modeli yardırmıştır
(bkz: okan bayülgen in ikiyüzlülüğü)
herşey güzelde,artık şu kuru kafalı t-shirt ü çıkarsan be okan.*
sadece ağzı laf yapan sakallı ve uzun saçlı kişilik.
televizyonda olan birçok aptalca olayın farkına varmamızı sağlayan kültür ve sanata değer veren değişik bir şovmen aslında şovmen de pek uygun değil onun için ama..
evinde teve bulunmaz..zekidir..kul hakkı yemez.. karizmatiktir ve aynı zamanda döşüde kıllı olması gerekir..
yaptığı mükemmel talk showlarla,düşünce yapısıyla,konuşması ve tarzıyla kendisini izleyene hayran bırakan ve son zamanlarda bol bol motoruyla gezip motoru konu almasıyla ülkeye yavaş yavaş motor kullanımına alıştıracağına inandığım mükemmel kişilik.
Ben çocukluğumdan beri okan bayulgen izler ve severim, hayatımın adamı diyebilirim. Yaptıkları her şeyin içinde bir anlam vardır, eee haliyle adam çok zekidir, showlarının formatlarında adını barındırır. Her türlü kişiyi benimsemeye çalışsa da bazı insanlar ona fazla gelir, testereyle etrafı keser, insanları güldürse de bir yerden bazı şeylerin farkına vardırmaya çalıştırır. Kendisini sayarım, kimi zaman cıvıtır ki bunun da kendi yarattığı format gereği olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak senelerdir takip ettiğim ve canımdan çok sevdiğim programların başını çeken adamdır.
"üzerine para vereyim beni yanında çalıştır.
kahveni filan getireyim "bu ne biçim kahve lan" diyerek beyaz converselerimin anasını sik. *
arada bi yalandan da olsa bana danış.
hz insan "bu böyle olsa nasıl olur?" filan de ama beni hiç dinleme. *
yetenekliyimdir kendi çapımda. neden ülke çapında yetenekli olmayayım ki. *
karikatür çizerim, kısa filmler filan yaparım.
stopmotion um seninki kadar iyi olmasa da iyidir. *
al beni yanına be bro. *
ayrıca çok ilginç reklam filmi fikirlerim var kaçırmak istemezsin.
tamam hadi sen çekersin filmleri. * "

demek istediğim insan.
seviyorum lan seni. *
vikipedi'de elmalılı hamdi yazır ın torunu olduğunu görünce derin hayretlere düştüğüm şahsiyet.

harbiden mi lan?
1 haftada özlenilen adam.
hem cirkin hem komik degil. beceremiyor.
evrim teorisinin yegane kanıtı. açsın kıçını kıpkırmızı değilse ne olayım.

edit: neyini eksiledin hocam, git kanıt listesine adını yazdır. kırmızılığın tonunu da belirt, kaçıncı derece kanıt olduğun belli olsun.
nihat doğan bile ondan daha fazla sözlükçüdür.
imajdan imaja giren.kaldırımda motor süren.park görevlisine gider yapan.aldırmaz,savurucu,
dünyada en çok izlenen türk talk showunu hazırlayan makinanın makinisti.
yaptığı showlarda kul hakkı yemeyen.
oturduğu apartmanın c blok yöneticisiydi.
adam gibi adam.

okan bayülgen.
kültürlü ve zeki bir o kadarda ukala evinde televizyon bulundurmayan televizyoncu kişilik.
makyaj bu adamı bile güzel gösteriyorsa mickey rourke brad pittdir.
türkiye gibi mutaassıp bir coğrafyada protest, muhalif kişiliğini insanlara sindirebilmiş bir adam. istikrarı takdire şayan.
Gelmiş geçmiş en iyi şovmen ve fikir adamıdır bence.Adam bir söz söyler 5 dakika düşünürsünüz(köşe yazarları dahil)siz anlayıncaya kadar okan başka konudadır.
herkes bu adama çemkiriyor ki gerçek göründüğü gibi değil. rojin konusunda açıklaması da tam tahmin ettiğim gibi. köşe yazarları, sözlükte ki yazarlar hemen yüklendiler. neymiş faşistmiş, ırkçıymış, böyle bir adama krallık veriliyormuş ne biçim bir ülkeymiş. sanki okan bayülgen sorun türkiye'de, yok olup gitse millet rahatlayacak sorunlar çözülecek.

herkes nefret ediyor bir ben nefret edemiyorum bu adamdan. çok nefret eden bir insan olsam bile.
bu da bugün gazetesinde yer alan röportajı. akıllı, bilgili adam ne derlerse desinler.

Ünlü televizyon yıldızı ve şovmen Okan Bayülgen, ekonomi ve siyaset konularında ilk defa BUGÜN Gazetesi'nin sorularını yanıtladı.

Ekonomik krize öngörüyle girdiklerini kaydeden Bayülgen, ben ve ekibim krizden hiç etkilenmedik; dedi

Yaptığı televizyon programları, oynadığı reklam filmleri, fotoğrafçı yönü ile sürekli gündemde yer alan Okan Bayülgen, ekonomi ve siyaset konularında ilk defa Bugün Gazetesi'nin sorularını yanıtladı. Ekonomik krizi değerlendiren Bayülgen, krize öngörüyle girdiklerini ifade ederek, “Kriz dönemine arkadaşlarımı dikkatli olmaları konusunda sürekli uyardım. Sonuç olarak ben ve çalışanlarım krizden hiç etkilenmedikî dedi.

Kendisini işadamı olarak görmediğini kaydeden Bayülgen, şöyle konuştu:

ÇOK PARA KAZANMIYORUM

Kendimi tanıdığım işadamlarıyla karşılaştırdığımda bir yere koyamıyorum. Seveyim veya sevmeyeyim adamlar hakikaten işadamı. Benim parayla oynama gibi bir durumum yok. Yani bu parayı koyayım daha fazla para alayım durumları bana monopoly oyunu gibi geliyor. Bu oyundaki 'Ev alayım, arsa alayım. insanlar gelsin onları iflas ettireyim mantığını anlamıyorum ve sevmiyorum. Benim para kazanmaktan anladığım çalışma arkadaşlarımın ve benim ürettiğimin karşılığını almasıdır. Çok para kazanmıyorum. Fotoğraf çekiminden fotoğraf lirası, reklam çekiminden reklam lirası kazanıyorum. Bunlar da çok fazla liralar değil."

HIRSLI DEĞiLiM

"En büyük lüks istediğin zaman çalışıp istediğin zaman çalışmamaktır. Bu lüks hayatımda olduğu sürece ben çok zenginim. Benim zenginlik ölçüm dolu dolu bir sağlık sigortası ekstresini dert etmediğim bir kredi kartıdır. Bunun dışında bir de şunu almaya param yeter mi diye düşünmemektir. Bugün Türkiye'deki her adamın arabasının daha iyisini alacak param kadar param var. Artık bu para olsa da olur olmasa da. Bana bir hırs duygusu vermiyor.

YOLLARIMIZI AYIRDIK

Kızının geleceği için birikim yapmadığını kaydeden Bayülgen, Kızıma yapacağım en büyük yatırım onu sağlıklı ve donanımlı bir insan olarak yetiştirmektir. Onun dışında ben ölünce kızımın hanları hamamları olsun diye dileklerim yok dedi.

Son zamanlarda programı ile ilgili gündemde olan Rojin'i programına davet etti sonra da vazgeçti iddialarıyla ilgili olarak da, Rojin'in programa çağırıldığından haberim bile yoktu. Bir arkadaşımız kendi başına davet etmiş, sonra da yine kendi başına gelmemesi yönünde karar almış. Zaten bu arkadaşla yollarımızı ayırdık. Benim programın pek çok etnik müziğin en çok yer aldığı programdır. Böyle bir şey yapmam mümkün değil diye konuştu.

Referandumda herkes oy kullansın

Eylül ayında yapılacak olan referandumla ilgili de açıklamalarda bulunan Okan Bayülgen, herkesi oy kullanmaya davet etti. Bayülgen, Oy kullanmadığı halde sürekli şikayet eden çok fazla insan var. Sonradan şikayet etmeye hakkın olması için oy kullanmalısın. 'Evet diyeceğim' ya da 'Hayır diyeceğim' deyip medya sitelerine malzeme olmak istemiyorum diye konuştu.

SÖRFE EL ATACAK

Televizyon, reklam, fotoğrafçılık ve sinema gibi alanların dışında son zamanlarda sörfe el atmak istediğini kaydeden Bayülgen, bunun için kilo vermeye başladığını söyledi. Bayülgen, Bora Kozanoğlu'nu işsiz bırakacağım diye espri yaptı.

HABER: Zeynep CEYLAN / iSTANBUL
The king of the ordinary, the king of analogous, the king of the nonsense, the king of the emptiness, the king of lonelyness, insignificance, the king of abundance, the king of destruction.

edit: sözlükdaşlar neyi anlamdınız. yeni jeneriğin sözleri işte. *
sistem karşıtı tavırları olduğu halde boynunda medya patronlarının tasmasını taşıyan zeki şovmen.
sunucu, yapımcı, oyuncu, fotoğrafçı, azıcıkta müsizyen, yeni motorcu. Sanatla uğraşan bilmiş herşeyi beğenmeme, eleştiri yapabilme bilgisine ve hakkına sahip deli adam.