bugün

görevinin sadece eğitmek ve ders konularını bir şekilde ögrenciye aşılamak olan ders içi olayları ve lisans ögrencisi-akademisyen ilişkisini lüzumsuz gören kişidir.
derstten attığı her öğrencinin adını soran ama isim sayısının çokluğundan yok yazmayan kişidir.
öğrencinin kıçıyla başıyla uğraşıp , babişkosunun yaptığı işe kadar bilen akademisyenden daha değerlidir..
boşvermişlik, yorgunluk, kırgınlık abidesi, yüzde bir hassiktir edası olan asistan parçasıdır. yeri gelir profdan yemediğiniz fırçayı, kalayı basar, öğrenciliğe lanet ettirir.
(bkz: nedir bu ineklerden cektigimiz)
Öğrencinin adını bilmeyen akademisyen aslında alışılmış bir durum, bilince istisna oluyor;
Bugün derste hoca bana adımla hitap edince şaşırmış hatta boş bulunup sıçramıştım.
bunun bir üst modeli, öğrenciye ismiyle hitap etmeye çalışan ama sürekli yanlış bir ismi ya tutarsa deyip sallayan akademisyendir. susması ve "sen" demesi daha makbuldür.
öğrenci numarataj sisteminden kaynaklanmaktadır, nerde o lise günleri, nerde o eski 3 haneli numaralar...

+hocam beni tanıdınız mı ?
-tanımaz mıyım, 253 ali sami !
+ nasılsınız, bla bla bla..

akademisyen versiyonu için, 9 haneli numarayı adı gibi hatırlayan baba akademisyen..

- hocam beni tanıdınız mı?
+ tanımaz mıyım, 010253125 polat alemdar...
- vallahi hatırladı ! valla gırgır olsun diye sormuştum, maksat başlığa entry uydurmaktı...
+ anlamadım çocuğum ?!
- yok yok, yok artık lebron james !
kafasında boş yer kalmamış olan ve işinde iyi olan akademisyen.