bugün

sözde öğrencilerine yardım eden hocadır.*
en asil duygularin insanidir, hocadir.
eğitim sisteminin çarpıklığını, bir şekilde azaltmaya; bu sistemin verdiği hasarları, öğrenciler üzerinde minimize etmeye çalışan hocadır. sanılanın aksine, çalışan öğrenci buna tepki vermez. çünkü bilir ki, moronun teki** kopya cekti diye, ondan daha kotu not almayacaktir. o zaten 85 i cakmistir. bi de sözlüsü vardır. *
din hocası ise günaha girecek hocadır. değil midir ?
eli öpülesi hocadır, lakin bu zamanlarda nesli tükenmek üzeredir.
eğitim sisteminin medar-ı iftarı.

gönüllerin padişahı.

yolu açık ola.

yüreği ak ola.

..
gozlerimi kaparim vazifemi yaparim sozunu muhtemelen yanlis anlamis hocadir.
işi takdir eden hocadır. sınava eli kolu boş gelmemiş öğrencinin gözünü kara çıkarmaz. temel olarak hazırlandığını bilir öğrencinin ve bunu takdir ettiğini göstermiş olur.

bir gün öğretmen olursam ilk yapacağım işin temelidir. çıkarın kopyaları, emeğe saygı bunun adı.
Ooo haydar ne çok yazmışsın öyle, 100 oğlum 100.
lisede milli güvenlik dersi için gelen kişidir.
okul idaresi -dolayısıyla milli eğitim bakanlığı- tarafından öğrencilerin kopya çekmesine göz yummaya zorlanan hocadır...

şöyle ki:
1- milli eğitim bakanlığı, tüm illerdeki başarının üst seviyede olmasını ister
2- il milli eğitim müdürlükleri, bünyesindeki okul müdürlerinden maksimum başarı ister
3- okul müdürü, il milli eğt. müdürüne ve dolayısıyla ankara'ya hoş ve başarılı görünmek için; kendi okulundaki öğrenci başarısının en üst düzeyde olmasını ister; aksi bir durum olursa çağırır öğretmeni, "hocam, başarısızsın, yapamıyorsan ayrıl; bu çocukların hepsi zeki*, kabahat sende, sorularını değiştir" der

ders öğretmeni de bakar ki; "gerçek başarı" kimsenin pipisinde* değil ve sadece sınav sonucuyla değerlendiriliyor, üstüne üstlük idealist takıldığı için bir de "başarısız öğretmen" muamelesi görüyor, ya 2+2 nedir diye sorar öğrencilerine ya da "doğru yazın da nerden yazarsanız yazın" diyerek tüm kopya kapılarını açık bırakır.

çünkü; bir türk büyüğü der ki:"başarısız öğrenci yoktur, başarısız örtmen vardır"

velhasıl, durum bundan ibarettir!
öğrenciyi sınav stresine sokmayı gereksiz gören hocadır. çalışkan öğrencinin de en büyük yardımcılarından biridir. peki neden? efendim bu öğrenci sınav esnasında kopya ortamı oluşacağını bildiğinden, enerjisini başka derslere çalışmak için harcar. böylelikle vakit kaybı yaşamaz. çalışmayan öğrenci için bulunmaz nimet olduğundan; bu tür hocalar her çeşit öğrenci için babadır, sevilesidir.