bugün

sosyologlar ve psikologlar tarafından incelenmesi gereken gençtir. bilindiği üzre odtü puanı en yüksek üniversitelerden biridir. o kadar yüksek puan alan öğrencilerin de nasıl tipler olduğunu hepimiz biliriz. asosyal, sürekli ders çalışan, evcimen tiplerdir bunlar. ve fakat odtüye geldikten sonra bir serserileşme, bir avamlaşma, anarşistleşme görülür bu şahıslarda. türevi integrali unutum bir an da marx a engelse sarıverirler. iyi de bu nasıl olmaktadır?

eğitim seviyesi ve türevleri ile uzaktan yakından alakası yoktur. zira boğaziçi gibi yerlerde bu tür durumlar görülmemektedir. aksine daha da elitistleşme ve liberalleşme görülür. fakat odtü de bu böyle olmamaktadır. bu da odtü içerisinde gizli bir örgütün olduğuna delalettir. hükümetimiz derhal soruşturma başlatmalıdır.

sen ki odtüyü kazanmış adamsın. ne işin var çarların çakalların içinde, anarşistlerin pekakalıların arasında. otur dersini çalış geleceğin profesörü mühendisi olacan gari.
çok okumak dan ne yapacağını şaşırdı galiba. uzay bilimi ile ilgilenirken bir an da değişmesi çok saçma geldi bana.
Standart bir türk ailesinde üniversiteye kadar kimse kendi hayatını yaşamaz aslında. Kendini üniversitede tanımaya başlıyosun. Ben üni ye kadar elime doğru düzgün kitap almamıştım meğer severmişim okumayı yada uzaya evrene para biriktirip teleskop alacak kadar meraklı olduğumuda bilmiyodum. Dinimi bile bilmiyodum lan ünide kuran okudum ilk defa ( sonrada ateist oldum neyse). Çevreninde etkisi oluyodur muhakkak buda ODTÜ gibi ortamda bir kere sol görüşlü topluluk oluştumu, geri besleme döngüsü gibi kendini yenilemesi ve yayılması kaçınılmaz olur.
en iyi olasılıkla mezun olduktan sonra bu yaptıklarını unutup işine gücüne bakar, en kötü olasılıkla odtü fizik okuyup daeş'e katılan genç ile aynı kaderi paylaşır.
aynı zamanda bu gençlerin saç sakal birbirine karışmış mağara adamına döndükleri de görülür.
odtü'yü kazanın bi sonrasına bakarsınız.
güncel Önemli Başlıklar