bugün

acılınca odtunun bittigi an diyebilecegimiz guzide mekandır...
odtü'yü sscb sananların, "olur mu öyle" dedikleri starbucks'tır.
bu da olursa abd nin her yerde olduguna inanabilecegimiz olaydır...
odtü'de pizza hut'ın bulunması kadar normal bir olaydır.
(bkz: starbucks ne lan)
geçen gün armada'da iki arkadaşla karşılaştım, odtü'de okuyorlar, teşhir etmemek için bölümlerini yazmayacağım. hayırdır dedim, "ay sıtarbaksa geldiğk" diye cevap verdiler. yani sen kalk, armada'ya sırf starbucks'ta kahve içmek için gel. bakın şunu anlıyorum, kahveleri çok kaliteli olabilir, damak zevki denen bişey var, aşermek var, canı çekmek var. yolda görüp de hadi ya bi kahve içelim demek var, tutup da arkadaşla buluşup kahve içmeye starbucks'a gitmek var.
odtü'de starbucks tabi ki açılabilir, hele ki odtü'nün eski tadı kalmadıysa.
seneler önce mcdonalds'ı kapattıran odtü öğrencileri*'nin yerinde pizza hut'a takılan yeni bir nesil var, zaten odtü'nün eski havasının yerinde yeller esiyor denir ya, aynen öyle.
odtü'ye starbucks açılırsa ne olur?
bazıları artık armada yerine çarşıya gider, bazıları da aa duydun mu starbucks açılmış derler.
pizza hut odtü'yü nekadar bozuyorsa starbucks da okadar bozacaktır.
ha açılsın mı, bence açılmasın, zaten mevcut olan tabiri caizse tikiler hazır armada'ya gidip okuldaki tiki nufusunu azaltıyorken bir de onların bilkentli tiki arkadaşları gelmesin mümkünse.
zamanında mcdonalds nasıl taşlandıysa hiç kuşkusuz strabucks'da öyle taşlanacaktır.
tahmini olarak açılsa full çekicektir. taşlanır, taşlanmaz orası bilinmez ama yıllar geçtikçe odtülü öğrencilerin o eski siyasal kimliklerini kaybettikleri de aşikardır. bunun en büyük sebebi ise ailelerin "evladım seni üniversiteye oku diye yolluyoruz, sakın öle komünist falan olma" demesidir. bunu sindiren genç de siyasi görüş sahibi olmayı "pis, kaka" birşey olarka gördüğünden sap gibi hayatına devam etmektedir.

evet ne demiştik, starbucks açılsa ne olur. tahmini olarak taşlanmaz. önünde 10-15 kişi eylem yapar. ama o eylem esnasında da kahvesini içen 60 genç "napıyor bunlar yaaa? bizim ortamımızı bozuyorlar... " diye serzenişte bulunur.

dip not: açılmasına gerek yoktur. bizim her bölümümüzde sıcak çikolata, espresso, mokaçino makinalarımız var. limonlu çay bile var.* hem de 50 ykr. sokarım starbucks a.
(bkz: starbucks a gideni öcü zannetmek)
(bkz: sözlükte starbuckslı başlık açma çılgınlığı)