bugün

solcu öğrenci evlerinde biraların bitmesine ve günün ışımasına yakın kapanış cümlesi olarak söylenen sözdür. sonra herkes götünü devirir akşama kadar yatar. uyanınca okula gider kız keserler. ekmek alıp makarna yerler. sonra biraları açıp yine bu cümleyi söyleyerek kandili söndürürler. evet.
(bkz: döner bıçaklarıyla dalalım abi)*
yanlis onerme.

olaya dogru acidan bakamiyoruz maalesef. onemli olan ucuncu koprunun yapilmasi ya da yapilmamasi degil, insanlarin dogal yasam alanlarinin imara acilmasi. ucuncu kopru demek, beykozdaki tarabyadaki rumeli fenerindeki dogal dokunun tamamen kaybedilmesi demek, hepimiz biliyoruz ki oralar imara acilip sacma sapan binalarla dolacak. yapilmasi gereken bu malumu ilan ettirmeyip engellemek yoksa kopruyu degil.
aynı zamanda istanbul tarfiğinden bunalıp "üff devlt uyuyr mu yha.s.s.s" tarzında cümleler kuran tipin söylediği diğer cümle.
elbette ki yeşil alan önceliğimiz olmalı insanlar olarak ama gelin görün ki büyük şehirlerden olmanın olumsuz özelliklerinden biri de bir türlü yetmeyen köprülere, geçitlere, yollara sahip olmak. başka ne çözüm öneriniz var?
her şeye karşı çıkıp, yarın işimiz de düşünce "devlet ne hizmeti yapıyor bana?" diye şikayet etmemeliyiz.
akp seçmenlerinin çoktan yaptırdığı köprüdür aga.

bugün otobüste 2 amcanın muhabbetine kulak misafiri olmak;

inşaatı devam eden marmaray haliç metro köprüsünü göstererek.

- bak 3. köprü bitmiş neredeyse.
+ yavuz sultan selim köprüsü değil mi bu?
- herhalde baksana kocaman köprü.
+ allah bunları başımızdan eksik etmesin çalışıyorlar gerçekten.

not: şaka değildir. bizzat yaşadım bizzat bu kulaklarla duydum.