bugün

recep tayyip erdoğan'ın yine tarihe geçecek komedi sözlerinden biri. evet başbakanım biz şu an okulda demirden nasıl çalınır, taşıyıcı sistemleri nasıl azaltıp da dükkana geniş alan kazanırız onları işliyoruz. staj yaparken de beton dökümünü kontrol ederken nasıl su katarız da bu beton dayanımı azalır onu öğreniyoruz. hocalarımız bize insanları nasıl kandırırz nasıl kolay yoldan para kazanırız onları öğretiyorlar. sınavlara falan sabahlamıyoruz mesela mukavemet dersine 1 ay çalışmıyoruz biz. sınava bile girdiğimiz yok ki. terbiyesizliğin sınırını aştınız başbakanım. durmadan üniversite açan sizlersiniz. sonra söylediğiniz laf: o inşaatı yapanlar sizin öğrencileriniz. daha ironik bir şey yoktur.
neyse efendim biz konu ile ilgili haberi okuyalım.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25298576/
erciş ve van depremlerinde yıkılan binalarla ilgili son rte beyanatı.

arkadaş ben ömrü hayatımda bu kadar düz mantık görmedim duymadım. bir inşaat mühendisi olarak soruyorum;

1- yıkılan binalara hangi belediye kim zamanında onay vermiştir?
2- yıkılan binaların statik projelerini kim yapmıştır hangi üniversiteden mezundurlar?
3- yıkılan binalar kaç yılında ve hangi beton ve donatı sınıfları kullanılarak yapılmışlardır.
4- müteahhitin parasıyla kendi belirlediği yapı denetim firmasını tutması sistemini siz getirmediniz mi?
5- yıllardır imo bu sistemin değişmesi ve depremde daha fazla insanın ölmemesi için götünü yırtarken siz ne yaptınız?
6- "vanda daha deprem olmaz" diye işkembe-i kübradan sallayan sizin bakanınız değil miydi?

arkadaş bu nedir ya! hangi inşaat mühendisi bu bina yıkılsın diye proje çizmiş? bu nasıl bir hedef saptırmadır anlamadım. müteahhit demirden çalar, agregadan kumdan çalar, donatıyı sıklaştırmaz suçlu mühendis olur. o binaların kaç tanesini bir inşaat mühendisi yaptı? ben söyleyeyim. hiç birini.

kendi suçunu örtmek için saldır millete anasını satayım. yapıştır bağlamayı.