bugün

(bkz: nur betül çolak)
(bkz: ideolojinin soykütüğü) isimli 3 ciltlik bir esere sahip nur betül çelik, ankara üniversitesi iletişim fakültesi öğretim üyesidir.
ilk görüşte elen degeneres'in kuzeni havası veren, ankara üniversitesi iletişim fakültesinin kısık sesli öğretim üyesidir.
Ankara üniversitesi iletişim fakültesinde "n. b. ç" olarak bilinen, birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin( ve yüksek ihtimalle alttan alan üç ve dördüncü sınıfların da) korkulu rüyası profesördür. Klasik sınavları, test sınavlarından kolay olup her sınavında "ne yapsam da bu öğrencilere işlediğimiz şeyi sanki hiç işlememişiz gibi sorsam" diye kara kara oturup sınav kağıdı hazırladığını düşündüğümüz hocadır. Vizeleri final gününe, finalleri de büt gününe kadar okumayan nur yüzlü hocadır. Bir de harf notunu aşağı çekerse 50'de kalmış öğrenci geçer, 60 alan notunu yükseltir, ama b2, b1 alan çalışkan öğrenci hala yerinde sayar. Olan çalışana, sabahlara kadar ödev hazırlayana, klasik sınavda yardırana olur. Bu hocadan ders alacaksanız iyisi mi çalışmayın. Ayrıca anne gibidir, şirindir, öğrencisiyle ilgilidir ve her şeye rağmen sevilir. En azından ben alanında bir rakibi daha olduğunu düşünmüyorum, o kadar kök söktürsün öğrenciye yani hakkıdır.