bugün

kadıköy'de bıçaklanarak öldürülmüş gazeteci.

bıçaklanma sebebi ise nuh köklü ve arkadaşlarının kartopu oynarken bir esnafın camına kartopu değmesi. esnaf bu sebeple grupla kavga ediyor ve kavga sonrası gidip bıçak alıp tekrar geliyor, bu esnada iddialara göre yere düşen birini korumaya çalışan nuh köklü bıçaklanıyor ve hayatını kaybediyor...

dikkatli olun kartopu bile oynamayın, zira bu yüzden ölebilirsiniz böyle manyak bir memleket olduk...
kartopu yüzünden ölen isim. yanlış okumadınız kartopu ! esnaf gerektiğinde asayişi tesis eden polistir diyenin cumhurbaşkanı olduğu bir ülkede olmuştur.
kartopu nedeniyle çıkan kavgada bıçaklanarak öldürüldüğünü öğrenince dumura uğratmış kişi.

yarı açık ruh ve sinir hastalıkları hastanesi olmuş ülke.
Adami kadikoyde vitrine kartopu geldi diye bicaklamislar.

Yazdigim cumlenin mantiksizligindan delircem ben arkadaslar.
Oldurmusler lan adami.

Bu neyin korkusuzlugu? Neyi guveni lan.
Allahtan da mi korkunu kalmadi sizin artik.

Kadikoy esnafi bu ya! Kadikoy...
Türkiye de işlenen cinayetlerin bir kurbanı daha. Emektar gazeteci arkadaşımız. Ailesine sabır kendisine rahmet diliyoruz.
molotof atanlara,polis araçlarını yakanlara özgürlük,kartopu oynayanlara ölüm.
güzel ülkemin güzel esnafları !
ölen gazeteci.

ulan bu ülkede ne zaman gazeteci öldüyse ya devrim oldu ya birilerinin ekmeğine yağ sürüldü.

yeri geldi 1906 da ittihatçılar bu ekmeği yedi, yeri geldi 1909 da karşı devrimi yapan ulema sınıfı bunun ekmeğini yedi. yeri geldi 1993 de solcular ve aleviler, 2001 de ise demokratlar. geçen sene de galatasaray'ın kapısına sıkışarak ölen gazeteciden sonra şikeciler. böyle çok mevzu dönmüştür bakalım bu sefer kim faydalanacak lan bundan. bak işte bunu merak ettim.
karşılaştığımız bir çok insanın potansiyel katil olduğunu bize tekrar hatırlatan gazeteci abimiz. nur içinde yatsın. bu ülkede trilyon olsan harcanırsının örneklerinden birisi daha.

ne yapacağımızı şaşırdık artık. minibüste son yolcu olarak kalma tecavüze üğrarsın, tinerciye çok para ver bıçaklamasın, kar topu oynama esnaf öldürür. doktor azarlar, bankacı azarlar, öğretmen azarlar, polis joplar, taksici kazıklar, tüm esnaf kazıklar hatta , tüm şirketler kazıklar hatta. yemişim o halde ülkesini. nerede bu ülke vatandaşı koruyup kollama ? nerede vatandaşa hizmet? nerede insanlık , saygı sevgi? niye bu toplumun çoğunluğu böyle kavgacı, çoğu böyle atarlı ? ne biçim bir ülke olduk? ne biçim insanlar yetişti? niye eğitim yeterli değil? neden devlet elini taşın altına koymuyor. şu an saray yaptırmaktan çok daha önemli bir şey varsa o da insanları önemsemekti. gezici psikolog ekipleri mi oluşturuyorsunuz? kapı kapı dolaşıp uyuşturucu taraması mı yapıyorsunuz? yapın artık şunları. manyakları tespit edin. cinayete meyilli insanları tespit edin. sahiden ilgilenin ama. bir şeyler yapın.
bıktım artık. adam pislik yapsın "aa" de soksun bıçağı, çeksin silahı. ne güzel ülke vallahi ya. niye bizim toplumumuz bu kadar geri kalmış? niye bu kadar gaddar? niye bu kadar kaba saba? neden yahu? ne oldu bu insanlara böyle anlayamıyorum. eğitim yazanlar falan deyip sinirlenen malları görüyorum. ulan olan olduktan sonra adamı idam etseniz ne olacak ki? giden gitmiş olmuyor mu? bu toplum eğitilecek başka yolu yok! bu insanlar dinlenecek, bu insanlara zorunlu tedavi uygulanacak, takip edilecek bu insanlar! anladınız mı?
başka çıkar yolu yok. bu kadar cahil insan varken lütfen idam demek yerine daha yaratıcı çözümler bulun. bakın böyle insanlar çocuk yetiştiriyor. sonra onlarda babalarına analarına benziyor. bu da kısır döngü yaratıyor. yüzyıllar geçse değışen bir şey olmaz sonrasında.
vay be. yine kadikoy yine sacma sapan bir neden. moda tramvayinda bile kavga cikiyor artik. eskiler ah eskiler.
edit: imla
Secgilisiyle kartopu oynarken ölen gazeteci. Ulan memleketi acilen bi pskiyatr ile gorusturmek gerekiyor. Aksam aksam nedir bu birini bicaklayacak kadar manyaklasmis ruh hali?nasil eline alabiliyosun hemen bi bicak ne yasadin da hepimizden fazla biz hergun sakin kalirken bu cildirma hali?ben sordum ben cevapliyim amk. Bu adam ve bunlar gibilerinin sorunu kiskanclik. Bildigin kiskanclik iste. Bi adam nasil mutlu olabilir sevgilisiyle kartopu oynayabilir diye kendi kendine yediremiyolar. Once toplum baskisi yapip kadinin sokaga cikmasini engellemeye çalışıyorlar.olmazsa boyle sevgilisini kocasini olduruyorlar. Beyin yok iste bunlar hep cehalet.
"Bu eylemcilerde pek masummuş. Zavallıyı tek bulup ne sataşmalar yaptıklarınızı anlatsanızya entel budalaları.cama değen bir kartopu veya ekmek almaya giden bir çocuk.hepde bu zihniyetlere denk geliyor bu talihsizlik.40 lı yaşlarda hemde avukatı, gazetecisi bir olmuş oynuyorlar. büyüyememiş zavallılar"

bu yorum, hürriyet gazetesinde olayın haberinin altındaki bir yorum. işte mevzu bu.

"eylemciler"
"sataşmışsınızdır"
"entel budalaları"
"40 yaşında kar topu oynuyorlar"

bu kişi tayyip'i de sevmiyor ben eminim. ha pardon ya olayları siyasi boyuta çekmicektik di mi? pardon.
Karın örtemeyeceği kadar kötülüğe
batmışız. Gülümsemeyi, iyi niyeti
unutmuşuz.. insanlığın geldiği bu duruma
şahit olmak.
bu memlekette insan olma da ne olursan ol önermesini doğru çıkaran gazeteci. kin, nefret, saygısızlık, cehalet vs. bir insana yakışmayan ne varsa üzerinde bulundurduğun zaman bu memlekette yaşayabiliyorsun.

herhangi bir lokanta, mağaza vs. bir yere gittiğiniz zaman kibar ve anlayışlı olduğumda hiç kimse beni sallamıyor. ama ne zaman ki aksi, lanet olup çalışanları aşağılarsam ve bunu kendilerine hissettirirsem o zaman etrafımda dört dönüyorlar. trafikte ne kadar anlayışlı ve saygılı olursam o kadar çok olay yaşayıp bir de suçlu çıkıyorum. ama troll olup milletin önüne kırdığım zaman, kimseye yol vermediğim, hatalı sollama yaptığım zaman herkes bana uzak, bana yol veren, bana bulaşmak istemeyen muhteşem anlayışlı! insanlara dönüşüyor. komşularıma selam veren, yardımcı olan biri olduğum zaman herhangi bir rahatsızlık duyduğumda gidip kendilerine efendi efendi söyleyince beni takmazlar. ama ne zaman ki ben öküz olup, gördüğüm zaman kafamı çevirir, en ufak bir gürültüde camı açıp sessiz olun yoksa oraya gelir geçmişinizi s.kerim diye bağırırsam anında süt dökmüş kedi olurlar. değinmek istediğim nokta bu memlekette iyi insan olmak demek, karakollara düşmek demek, dayak yemek demek, tecavüze uğramak demek, ölmek demek. bu abiler o esnafla tartışmak yerine kendisini araya alıp bir güzel dayak atsalardı, hastanelik etselerdi en fazla karakolda sabahlarlardı. kimse ölmezdi yani.

her zaman söylüyorum ve her gün beni doğrulayan bir haber çıkıyor, bizim genlerimiz bozuk. bu memleket insanın yaradılışında bir sıkıntı var. güzel olan, iyi olan her şey bizde eğreti duruyor...

bu da bonus olsun;

--+18--
https://www.youtube.com/watch?v=QxDydjSF9Mo
--+18--
bu dünya'da kimseye eyvallahım olmaz değil, herkese eyvallahım var demeliyiz.
devir kötü gerçekten.. allah rahmet eğlesin.
dükkanın camına kar topu geldi diye öldürüldüğü söyleniyor. yahu bu gerçekse bu ülke tam tımarhanelik olmuş da bitmiş! kar topu için insan öldüren çomarlarla yaşıyoruz bu ülkede!
Memleketimin en son bok yoluna giden vatandaşı. Zavallı ülkem.
pisi pisine ölen insanlardan biridir. evet ya bildiğin pisi pisine işte. ölümünün ardından yeldeğirmeni dayanışması bir açıklama yayınlamış:

Yoldaşımızı, canımızı, can arkadaşımızı, Nuh Köklü’yü yitirdik…

Yeldeğirmeni Dayanışması ve Forza Yeldeğirmeni’nden arkadaşımız Nuh Köklü’yü psikopat bir esnaf gözümüzün önünde katletti.

Altıyol Boğa’da saat 20:00’da “iç Güvenlik Paketi”ne karşı #direnözgürlük nöbeti tuttuktan sonra mahallemize dönerken kar topu oynamaya başladık. Karakolhane Caddesi’ne geldiğimizde camına sadece bir kar topu isabet eden Aktar dükkanından çıkan KATiL küfürlü bir şekilde, camının kırılma ihtimali üzerine bağırmaya başladı.

Sakinleştirme çabamıza rağmen üslubunu değiştirmeyen KATiL “silahı getirir hepinizi öldürürüm, raporum var ertesi gün de elimi kolumu sallar çıkarım” diyerek dükkana koştu ve elinde bir beyzbol sopasıyla dışarı çıktı. Sopayı savurduğu anda elinden alıp olayı kapatmak için ısrar etmemize rağmen tekrar içeri koşup elinde ekmek bıçağıyla çıkan KATiL önce kendisini engellemeye çalışan kadın arkadaşımıza bıçağı savurdu ve şans eseri bıçak omzunun üstünden geçti. Onu itip erkek arkadaşımıza ulaşan KATiL bıçağı ile montunu kesti ancak yaralayamadı. Ardından karşı kaldırımda kalan başka arkadaşa yönelen KATiL çöp konteynırının arkasına onu sıkıştırıp itince NUH yardıma koştu ve KATiLE müdahale etti ve kayıp düştü. O esnada NUH’a dönüp doğrudan göğsüne saplayan KATiL ayağa kalkarak bıçağı önüne gelene savurmaya devam etti.
On onbeş adım atan NUH yere yığıldı ve sağlıkçı arkadaşımız tampon yapmaya başladı. Bu esnada psikopat halen “bana bir şey olmaz yarın çıkarım” diye bağırıyordu.

Arkadaşlarımız Nuh’u taksi ile hastaneye götürdüler. Bütün bu olanlara ve toplanan yaklaşık 150 kişinin kınamalarına rağmen küfürlerine, kadın arkadaşlara tacizlerine devam eden KATiL dükkana girip bıçağı ve ellerini yıkadıktan sonra telefonda sırıtarak biriyle konuşmaya başladı. Dışarı çıkıp önüne gelene küfür etmeye devam edince mahalleli psikopata müdahale etti ve bu esnada yere düşerken dükkanın kapısındaki camı kırıldı. Bunu açıklama nedenimiz, haberlerde sanki kartopu camı kırmış gibi takdim edilmesidir.
hunharca katledilmiş kişidir. Allah rahmet eylesin.
ortada içerdiği tehlikeli halden dolayı sonucu ölüme yakın herhangi bir zaman diliminin bulunmadığı süreçte ölen veya onunla yüz yüze gelen onbinlerce türk vatandaşından birisidir. ruhu huzura ersin.

bu ve buna benzer olayların kaynağı aslında cinayeti işleyen kişinin ağzından dökülen “bana bir şey olmaz yarın çıkarım” cümlesinde gizli, aslında gizli de değil, gün gibi aşikar. işbirlikçiler, kanatlar altındaki çıkar güçleri ve eş, dost, akrabaların hukuk dışı davranışlarının kanuna uygun bir şekilde tölere edilebilmesi için yeniden düzenlenen ama kontrolden çıkan kanun maddeleri; bunun yanında çeşitli şekillerde kontrol altına alınan ve bu mevkilere yerleştirilen kanun adamlarının varlığı sayesinde bu insan müsveddeleri, sonucu ölüme varabilecek kadar geniş bir suç yelpazesinin aktörleri olmaktan çekinmeyen ve bu doğrultuda davranan yaratıklar haline gelmektedirler.

daha önceki ülke yöneticilerinin döneminde de bu tip durumlar olmadığını söylemek güç fakat şu anda gelinen durumdaki kadar laçka bir hale bürünmemişti, artık bir hukuk devleti olmadığımızı herkesin anlaması gerekmektedir.

çıkarları veya anlayışları doğrultusunda siyasi iktidarı savunanlar olabilir fakat birey olarak bu partinin oy potansiyelinin çok küçük bir kısmını temsil etmektedirler. Çoğunluktaki kısım ise nüfus olarak bu kadar büyük ve medya aracılığıyla yapılan yönlendirmelere bu kadar açıkken, bu yöneticilerin sistemler bütünümüz üzerindeki hakimiyetlerinin daha uzun bir süre süreceğini göz önüne alarak, yaşanan haksızlıklara gösterilen tepkilerin de kolluk kuvvetleri aracılığıyla zorbaca bastırılmasıyla artık bazı şeylerin insani metodlarla normalleştirilemeyeceğini anlamamız gerekiyor.

iki alternatif var; ya evimize pısıp herşeyi günbegün kabulleneceğiz, ya da gelecek olan daha kötü zamanlar için bireysel hazırlıklarımızı yapacağız, gerek maddi gerekse mental olarak. ikinci seçenekte, yazının başında belirttiğim "ölüme yakın tehlikeli zaman dilimi"nde olacaksınız fakat en azından nuh köklüve diğerleri gibi pisi pisine bir ölümün kıyısında değil, yaşamak için erdemli bir tutumun sonuçlarına katlanacak olan insanlar olarak yaşayacak veya hatırlanacaksınız.

yanılmayı diliyorum ama tedbirli ve herşeye hazır olmak gerekiyor.
Allah rahmet eylesin. Nası bi ülkede yaşıyoruz amkoyum.
Yalnızca kızlı erkekli bir şekilde kar topu oynadığı ve gülüp eğlendiği için dün akşam itibariyle bir nefret cinayetine kurban verdiğimiz yoldaşımız. iktidarın, kolluk kuvvetliği konusunda tam yetki verdiği psikopat bir esnafın dar beyni, bu eğlenceyi hoş göremediği için öldü Nuh. "Esnaf gerektiğinde polistir, askerdir, hakimdir" diyen zihniyetin ellerindedir kanı bu güzel insanın. Bu kadar kolay olmamalı. Bu kadar ucuz olmamalı. Bu şekilde yitip gitmemeli canlarımız. Aslında yazılacak daha çok kelime, söylenecek daha çok cümle var ama hiç bir söz yeterli gelmiyor gönüle. Tüm yoldaşlara, tüm sevenlerine sabır diliyorum.

Bu akşam saat 19:00'da Karakolhane Caddesi girişinde toplanarak karanfillerle anma yapacağız yoldaşımız için, herkesi bu zor günde destek vermeye bekliyoruz.
eskiden kartopuna taş koyanlar vardı. artık kartopuna bıçak saplıyorlar...
kamera kayıtları vardır.

Öncesinde zanlının ifadesine göre zanlı darp edilmiştir.
ne kadar tahammülsüz bir millet haline geldiğimizin göstergesi.
bir iletişimci iletişimsiz bir toplumun kurbanı oldu...

dizilerde sigarayı yasaklayan zihniyet olarak silah gösterin, adam öldürme gösterin, siyasetten spor programına tartışmalar sert ve kalitesiz olsun siz de raiting dediğiniz toplum bozar sistemin uşakları olarak sırf para kazanmak uğruna bunlara prim verin, sonra daha da yetmesin bir spor adamı oyuncusunu tokatlayınca ona da arka çıkın falan...

şiddetin okumuşu, okumamışı, kültürlüsü kültürsüzü olmaz!!
çünkü şiddetin cehaleti sevgisizliktir...
sevginin olmadığı bir toplum da yazık ki hep acılara gebedir...