bugün

laik bir ülkede saçma olan uygulamadır. üstelik boş da bırakılamamaktadır. demekki herkesin bir dini olmak zorunda. şimdi bana yok öldükten sonra dinin neyse ona uygun şartlarda uğurlanman için diyecek yazar arkadaşlara baştan sorayım, benim dinim yakılmamı veya mumyalanıp bir yerde bekletilmemi uygun görüyorsa devlet bunu bana sağlayacak mı?
sorunsa tuğçe kazaz için sorun, (malum sürekli değiştirmek zorunda kalıyor) diğerleri için problem teşkil ettiğini düşünmüyorum!
gereksiz bir uygulamadır. yeni bir düzenleme ile boş bırakıldığı haberleri de dolaşmakta.
ileride "sen şusun", "sen busun" şeklinde ayrımcılık yapılması için tasarlanmış bir uygulamadır. olmaması gereklidir. laikliğe aykırıdır.
Bunun seçimi sana ait değil. Biz sana bunu uygun görüyoruz ve sen bu olmak zorundasın şeklinde dayatmanın en kısa ve en etkili halidir. Ayrıca ne demokratik ne de laiklikle bağdaşan bir eylem değildir. Gerçeği yazmasını istesek bile kabul görmeyecek bir kısımdır. "Üzerime yapıştırılan etiketten sadece siz memnunsunuz ancak ben bu değilim, ben hiçbirisi değilim" diye bağırttıran ve memurun sikici bakışıyla karşılaştıran durumdur.