bugün

Seçim vaadlerinde kyk affı, kredi borcu olan vatandaşa af, ödemede kolaylık, imar affı gibi unsurlar var. Borcunu zamanında ödeyen, ayağını yorganına göre uzatan dürüst insanlara para verelim diyen yok. Madem herkesin oyunun maddi bir karsılığı var, bundan sonra kimseye bedava oy vermem.
doğru ve haklı önerme tebrikler.
adam haklı. şimdi bu adama ne diyebilirsinki.. suçu ne bu adamın dürüst olmak mı?
Zaten yapılması gerekenleri seçim zamanı yaparak milletin gözünü boyamak bu yapılan. Vaadlere baktığınızda gördüğümüz bu. Borcunu ödeyemeyen vatandaşın kredilerini taksitlendireceğinize komple faizi kaldırsanız ya. Niye milletin faiz denen zulüm yükü altında inim inim inlemesine kayıtsız kalıyorsunuz? Hem sonra borçlara yapılandırma geliyor yok şu kadarını kapsıyor bunlar girmiyor şunlar girmiyor onlar girmiyor diye diye kuşa çevirmek de cabası. Vatandaşta para yok ki kardeşim neyle ödeyecek. Devletten alacaklarını alamıyorlar ki ödesinler. Piyasaya para salın para. Kamu kuruluşlarından ödeme salın piyasaya millet borcunu ödesin. Başka ihsan istemez gerek yok. iktidar veya yerine gelecek olan iktidar; borç ödemekle ekonomi düzelmez. Ticareti canlandırıcı istihdamı teşvik edici alım satımı hareketlendirici önlemleri almazlarsa, faize dolara altına olan talebi tersine çevirip ticarete imalata üretime çeviremezlerse bu sarmalı bu rant düzenini bu tezgahı bozamazlar her iki üç senede bir yaşanan krizler kaçınılmaz olur. Cumhuriyet tarihi boyunca atatürk hariç, Bugüne kadar gelen hiçbir hükumet parayı yönetemedi. Çünkü milli ekonomi modeli yok. Kafalar batı kafası. israf saltanat dizboyu. Sosyal devlet anlayışı sıfır. Köklü çözümler üretmekten aciz ve uzak. Vatandaşı yönlendirmek sevk ve idare etmekten bihaber.

Türkiye bu ekonomik sıkıntılardan ancak ve ancak ticaretle kurtulabilir. Ticaret olabilmesi için sermaye gerekir. Devlet borsada dolarda altında faizde kaptırdığı paraları halka teşvik olarak üretimde kullanmak için verseydi çoktan ihya olmuştuk şimdi. Kosgeb gibi yaparsa meseleyi sittin sene çözemez bu işi. istediği kadar ahdetsin. Diğerleri de aynı. Ortada proje yok plan yok model yok strateji yok.
neredeyse iki yılda bir cıkartılan kurumlar vergisi affı ve faiz indirimleri sebebiyle, bende vergilerimi zamanında ödememekteyim.

Ve bunu bilerek gerçekleştiriyorum.

Vergi ödemek yerine, o parayı kullanarak, gelirimi arttırıyorum.

Kusura bakmayın arkadaşlar ama, benim yaptığım adilik ya da şerefsizlik değil. (Eski türkiye de adilik, şerefsizlik olurdu) Benim yaptığım enayi olmamak. Kendi yandaşları affın ne zaman çıkacağını dahi bilirken, yıllarca, gününde vergi ödedim. ne zaman vergilerimi erken ödeyip, indirimden yararlanmak için çabalasam, vergi döneminden sonra af çıktı. Her seferinde kendimi enayi gibi hissettim.

Artık bende ödemiyorum.

Nasıl olsa af çıkar.