bugün

siyaset, spor, din, ırk gibi konularda rahatça anlaşılabilir. fakat "bkz" kullanarak yukardaki arkadaşında dediği gibi masumane bir yoruma bile eksi verilince anlaşılamayabilir.
bazen öyle eksiler alınabiliyor ki başlığın tanımını beğenmeme söz konusu bile olabiliyor. mesela "elma" başlığı altına "sulu güzel bir meyve" yazıldığında eksi alınabiliyor. sanırım bu elmacılar ve elmacı olmayanlar olarak sözlüğün taraflara ayrılmasının bir sonucu olsa gerek.
bilgi içeriklerine verilen değeri ortaya döker. bilgi için yazılan bir entryi eksileyen insan cahildir, kıskanmıştır.
(bkz: #17697580)

buna eksi verilmiş daha ne olsun sevgili yazarlar?
(bkz: #36962269) bunu niye eksiler bir insan? Baban yavşak mı benimki de yavşak niye eksilersin zoruna mı gitti güzel örnekler. Ben anlamıyorum sizin şu mcıklaşmış kafanızdan geçen sizi buna iten sebepleri sikimde değil eksiyi almak canımı sıkan bu başlık ne güzel bir örnek teşkil ediyorken bu tavır ne anlamış değilim. Ha tavrın bana mı tamam senin de mına koyim ben. Sikik.

Edit: gizli bir hayranım var belli oldu.
Üstteki entry e karşılık olarak yazılmışsa, o yazarın içinde kalmıştır. O yüzdendir.

Sokmuşsun çıkartmamışsın azizim.

Adam Yüksekova lı diye o yazar o adamdan nefret etmiş bir kere. Sen adam olana adam demişsin.

Eksi oyları pek siklememek lazım.
Yaşadığım durum.

Bir daha başlıkları dikkatli okuyacağım.