bugün

50 karakterden dolayı bir türlü başlık olmadı ama olsun. anlayan anlamıştır. sivas ta bir aile 16 yaşındaki kizlarını bi herifler nişanlamışlar ama kız adamı istememiş. kızın anne ve babası da nişanlısını kendi evlerine çağırmışlar ve kızlarını bir odaya kapatarak nişanlısına gir buna tecavüz et o zaman seninle evlenecek demişler. adam da girmiş tecavüz etmiş. kız polise giderek şikayetçi olmuş, annesi babası ve nişanlısı tutuklanmış falan filan... kusucam be...bu kadar da olmaz...
bu da haberi.

sivas ın suşehri ilçesi nde, zorla evlendirilmek istenen ve şiddet gören 16 yaşındaki n.d., polise giderek ailesi hakkında şikayetçi oldu. talihsiz kızı cinsel ilişkiye zorladıkları öne sürülen baba yücel d., anne dursaliye d., hala selver d. ile tecavüz ettiği doktor raporuyla ortaya çıkan nişanlısı yaşar y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

suşehri merkezindeki yalnızbağlar mahallesi karabayır sokakta ailesiyle yaşayan n.d., iki ay önce görücü usulüyle 32 yaşındaki yaşar y. ile nişanlandı. ancak n.d., bir süre sonra ailesine yaşar y. ile evlenmeyi istemediğini söyledi. bunun üzerine, annesi 40 yaşındaki dursaliye d. ile babası 42 yaşındaki yücel d. ve halası selver s., kızları n.d. yi ikna etmek istedi. sonuç alamayan aile, nişanlısı yaşar y. yi evlerine çağırarak, iddiaya göre kızlarıyla birlikte bir odaya kapattı. aile, düğünün yapılabilmesi için gencin, kızlarıyla zorla ilişkiye girmesine izin verdi. direnen n.d. iddiaya göre tüm çabalarına karşın nişanlısının tecavüzünden kurtulamadı. buna rağmen evliliği istemeyen n.d. ailesinin şiddetiyle karşılaştı. dövülen genç kız, merkez polis karakoluna giderek ailesinden şikayetçi oldu.

şikayet üzerine, baba yücel d., anne dursaliye d., halası selver s., nişanlısı yaşar y. ve nişanlısının annesi mintina y. gözaltına alındı. suşehri emniyet müdürlüğü nde işlemleri tamamlanan zanlılar, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra suşehri adliyesi ne sevk edildi. nöbetçi mahkemeye çıkarılan yücel d., dursaliye d., selver s. ve yaşar y. küçük çocuğa cinsel istismara sebep olmak, evlenmek amacıyla çocukları cinsel beraberliğe zorlamak ve tecavüz suçlarından tutuklanarak şebinkarahisar cezaevi ne gönderildi. zanlılardan mintina y. ise serbest bırakıldı.

zorla evlendirilmek istenen, bu nedenle cinsel ilişkiye zorlanan ve kendi ailesinin evinde, nişanlısının tecavüzüne maruz kalan n.d. nin ise sivas sosyal hizmetler müdürlüğü ne bağlı çocuk yetiştirme yurdu na gönderileceği belirtildi.

http://www.milliyet.com.tr
tek kelimeyle şerefsizlik. bunu yapan kızın babası karısını o şekilde mi almış sormak lazım.
"gönülsüz işten hayırsız evlat doğar" prensibine göre bu ailenin eceli bu çiftin evladının eliyle olacaktır. tabki evlenirlerse.
şekerpare izlemiş aile sanırım. peyker cumali'ye kumpas kurmuştu, bunlar kıza kurmuşlar. ama kızı sarhoş edip sonra "bak adamla beraber oldun hadi evlen" demek yerine işin daha gerçekçi olmasına çalışmışlar.

bu arada "hiii, amanın, inanmıyorrooğğm" tepkileri vermenin az biraz bu ülkeye yabancı olmakla kaynaklandığını da düşünmüyor değilim. sonuçta tecavüzcüsüyle evlendirilmek diye bi ritüel var bu ülkede ve bu ritüel de öyle sadece düşük sosyo ekonomik kesimlere ait bi davranış değil sadece.. bildiğin ceza kanunlarımızda, kısaca devlet nezdinde bile var bu uygulama. o zaman neyin şaşırması ki bu..

tecavüzün her türlüsünü suç addeden bi ceza yasamız var da bu olay mı çok istisnai.. e değil. daha geçen tecavüz edilen bi kızın tecavüz öncesi bakire olmadığı için tecavüzcünün ceza almadığı bi ülkede yaşamıyor muyuz biz yahu.. isviçre'de mi yaşıyorsunuz kardeşim, türkiye burası.

sonuç olarak zerrrrrrrrrrrrrrrrrrrre şaşırmadığım hadisedir. istisnai falan olduğunu da kesinlikle sanmıyorum.
problem teskil etmeyen onemsiz olaydir. bir iki gun icerisinde cikarirlar yeni bir kanun, "aile zorlamasiyla cinsel tacize maruz kalan cocuklar sikayetci dahi olsa, aile riza gosterdigi icin, istismarciya herhangi bir cezai islem uygulanamaz".

bu hukumet sayesinde yakinda her turlu tecavuz, pislik serbest kalicak.
bizim oralarda yaşı gelen danayı boğaya çekerlerdi (bkz: Boğaya çekmek). yavru versin, sütünü sağalım falan diye. o bile zoruma giderdi. kendi ineğini dananı, elalemin boğasına peşkeş çekmek. bunlar ne biçim insanlarmış ki kendi kızlarını elalemin şerefsizine hem de tecavüz pahasına peşkeş çekmişler!
aile tanimina uyan ancak aile kavramiyla uzaktan yakindan alakasi olmayan kisilerin yeni haberi. burasi turkiye demekten bunalmis ancak yine de elleri kollari bagli seyretmeye devam eden turkiye cumhuriyeti halki bu ve benzeri durumlara daha ne kadar seyirci kalacak, o da ayri bir soru isareti. *
türkiye'de özellikle doğu şehirlerindeki aile yapısını ve namus, haysiyet, şeref gibi kavramların durumuna açığa çıkaran olaydır. ne ilk ne de sondur...
Namusundan bi haberdir. zekaları dalga geçilemeyecek kadar geridir.
namus denen mefhum teknoloji sayesinde medeniyetle temasa geçen halkın kafasını öyle karıştırdı ki sonuç kızın namusunu koruyayım derken bizzat parmaklarıyla kirletir hale geldi.

sen değil misin kızını sevgilisiyle el ele gezdi diye öldüren, sen değil misin namus cinayetleri işleyen, yine gördük ki hep senmişsin namus denen kavramı kan akıtarak koruyan gencecik kızın ki daha çocuk; içeride baba diye bağırırken koskoca herifin kucağına atıp kapıda kaçmasını önleyen. ne oldu koca herifin kıllı yerleri kızını delip geçince çocuğun beyni, kalbi, psikolojisi evliliğe hazır hale mi geldi.

Metropol'lerde sokakta birbirine sevgi gösteren öpüşen çiftleri görünce godoş dedin sen öz kızını evinin yan odasında kıstırıp elin adamına sundun namuslu mu oldun.

16 yaşındaki kızın, cesareti için, polise gidip şikayet dilekçesini imzalayan pamuk ellerini öpüyorum. benim diyen feministten daha büyük bir karşı koyuş, müthiş bir öz saygı göstergesi.
orospu çocukluğu yapan ailedir. orospu çocuğu hakareti bile azdır bunlara efendim. daha ağır hakaretler aklınıza gelirse lütfen etmekten çekinmeyiniz.
bu ailenin para karşılığı kadın satan pezevenklerden ne farkı var allah aşkına? ben bu adamlara pezevenk desem suçlu duruma düşerim. ancak kendi öz kızlarının ömrünün sonuna kadar mutsuz bir şekilde yaşamasını isteyen ebeveyn benim gözümde pezevenkten daha ötedir.

tanım: ülkemizde sürekli yaşanılan ama her zaman duyulmayan trajedilerden sadece bir tanesidir. hani derler ya zorla evlendirdiler diye. işte aynı durum bununla, o.
olay anını kameraya kayıt edip etmedikleri merak edilen ailedir.

Internette yayınladıkları taktirde paranın dibine vuracakları gün gibi aşikardır.

Ekonomik sıkıntı çeken yurdum ailelerinden özellikle kızı olanların bu metodla kısa yoldan zengin olmaları son derece mümkün olup, ülke ekonomisine de ayrıca canlılık getirecektir.
(bkz: götle gülünecek toplumlar)
(bkz: türklerin bu ülkeye verdikleri)
kanımızı donduran bir olay. söyleyecek hem çok şey var hem de hiçbir şey yok. ben merakla davanın sonucunu bekliyorum ve umarım gazeteler de bırakmaz bu haberin peşini. anne baba olmaya gerek yok, insan olan nasıl yapabilir böyle bir şeyi anlamak mümkün değil. ulan köpeğe 3 gün yemek versen, 4. gün biri sana yaklaştığında o köpek bile içgüdüsel olarak seni korumaya kalkar be. zaten bu anne(!) babanın(!) ve nişanlının(!) insan olmadıkları zaten çok açık da hayvan bile değiller, olamamışlar.
şereflerini nerede bıraktıklarını bilmeyen insan demeye dilim varmadığı hayvan topluluğu.
aleme ibret için asılması gereken .aile
cocuklara tecavuz, cocuklarin yakilmasi, 90'lik ninelere tecavuz, namus cinayetleri gibi uzayip giden icraatlarimiza yeni bir eklemedir.

tebrik ediyorum, ben 40 sene dusunsem boyle bir sapiklik aklima gelmezdi. bu nasil yaraticiliktir !

kendi kizini, ustelik henuz 16 yasinda, nisanlisina tecavuz ettiriyorsun.

hizli bir sekilde, cahilce dindarlasan toplumumuzdan kesitler !
kız karakola şikayete gittiğine göre gerçekten bunu yapmış utanmazların oluşturduğu ailedir. tecavüz şikayetlerinde neden hep kızın rızası olması ihtimali düşünülüyor anlam vermek mümkün değil. bir kızın değil tecavüz olayında, taciz hatta laf atılma durumunda bile bunu kolaylıkla dile getirmesi mümkün değilken gidip şikâyetçi olması için gerçekten bu olayın kendisinde derin iz bırakması gerekir. bıçak kemiğe dayanmış ki mağdur olan kişi şikayette bulunmuş. iyi de yapmış. ibret olması için ceza alırlar inşallah.

bir de şu var:bu tecavüz olayları son yıllarda mı olmaya veya artmaya başladı, yoksa dile getirilişi mi yeni yeni oluyor, oturup bir düşünmek lazım. aile içinde evlilik veya ensest, tecavüze veya tacize göz yumma, mağdur olanı suçlu görme, gösterme ve hatta cezalandırma hep ailenin suçu değil miydi zaten?
muhtemelen miras paylaşılmasın diye dayısının oğluyla evlendirilmiştir bu zamanında.
(bkz: şimdi köşeye geç ve yaptıklarını düşün koca kadın)