bugün

iğrençtir arkadaş! işini yapmana engel olur, sürekli burnunu çekersin ama nafile. resmen burundan su damlar. kaşıntı yapar bi de bu akabinde hapşırmana, gözlerinin yaşarmasına sebep olur. nezlenin olmazsa olmazlarındandır bu su kıvamındaki sıvı.
(bkz: mukus)
katarin içtikten sonra musluğu kapatılan sudur.
acı bir yemek yerken de oluyor bu hede.
bok gibi bi durum. karsimda tas gibi baska sirketten gelen satici var. Koltuga yan oturuyorum ve rutkay aziz gibi konusuyorum. Butun amacim kiza karizma yapmak. o konusuyo ben burnumu cekiyorum ve reset leniyo. Allahtan kiz bisey satmak icin burda. yoksa bu igrenclige dayanamaz kalkip giderdi.
umuma açık yerlerde sizi daha da zorlayan sıvı. sıvı dediysem de bir su değil bildiğin sümük!

otobüste gidilmekte bir yandan da karşı koltuktaki kıza clark çekilmektedir. (bkz: klark çekmek) yolculuk ilerledikçe bakışmalar yerini öpücük atmalara, seni yerim tarzı dudak hareketlerine dönüşmüştür. tam o sırada nezleyken burundan akan su kıvamındaki sıvı olaya dahil olur. doğal olarak burun geçen yüzyıldan kalma paslı musluk sesine benzer bir sesle çekilir. otobüsteki herkes "ıyyy" diyerek size bakar. kız mı? o da çoktan otobüsten inmiş ara sokaklarda gözden kaybolmuştur.
vücudun burundan mikrop girmesini engellemek için saldığı sıvıdır. mevsim kiş olunca görülür çünkü hava soğuk olunca genel olarak bağışıklık sistemi daha çok zorlanır, bunun gibi ek önelemler gerekir. sağlam bir bağışıklık sisteminiz varsa pek ortaya çıkmaz, burnunuz kuru kalır.
genellikle yanında mendil yokken başa gelen, bir an önce burnunu silmek, sümkürmek için çıldıracak hale getiren allahın belası.
bir günde 10luk paket blume marka peçete tükettiğimi bilirim.
kuru havalarda, soluduğumuz havayı nemlendiren, mukozanın salgıladığı sıvı. Her ne kadar varlığı rahatsızlık yaratsa da vücudu dış etkenlere karşı korumak bilinen görevleri arasındadır.
alerjik rinittir, sümük değildir kesinlikle.
boyuna yarım metrelik ip ile bağlanmış bir rulo tuvalet kağıdı ile çözülebilecek durumdur. (bkz: türk usulü)
sezonu erken açmış sıvıdır. Bu ne acele arkadaş? Daha sonbahar yeni başladı. Bir gün içinde bir insan nasıl salya sümük olabilir? Sanki içeriden biri musluğu açmış vanayı da kırıp kaçmış gibi akıyor bu su kıvamındaki sıvı!