bugün

ney çalabilme özelliği olan sözlük yazarıdır. benimdir.

edit: arkadaşlar ney çalmak ve ney üflemek arasında bir fark yoktur. neyin bir çalgı olduğunu düşünürsek çalmak üflendiğini düşünürsek üflemek diyebiliriz..
(bkz: hırsız)
ne çaldığı bilinmeyen yazardır.

ney çalıyosun abi sen?
üflenir ki ney.
Tembel adam.

üflemek mi çalmak konusunda tartışmalar olabilir. taşıdığı manevi yapı itibari ile ney üflenir. ya bizim taşıdığımız manevi yapı? şahsen daha üfleyemedim "huu" diye. ama çalabiliyorum.
şimdi bu eleman ney çalıyormuş anlamadım ben.
ney çalmak terimi asla kabul edilmez bir ara bende ilgilendim bu işle pek çok enstrümanı kullanabilirsiniz ama ney ekstra saygı gösterilmesi gereken bir enstrümandır. neyzenlere hakarettir net.
Ney üflüyorum dediğinde çeşitli iğrenç ve çağ dışı esprilere istemedende olsa başrol olan sözlük yazarı.
kendisiyle sıkça dalga geçildiği için neyini yanında götürürse imalı bir şekilde bunu diyebilir. anında ortam sessizleşir. sizde neyinizi çalarsınız efenim.
birkaç ay içinde ben olacağımdır. ne kadar alaya maruz kalsa da huzur dolu bir sesin sahibi olunmaktadır.
Bendirim.mükemmel çalmasamda yapıyoruz birşeyler.
Hiç beklenmeyen sözlük yazarı çıkabilir.

Evet viskinin yanında üflemesi ayrı bir haz.
Birde benimdir.
(bkz: neyini tiryaki eden adam) bu vardı. Ben değilimdir.
Ney değil zurna.
çoğu çalar. Üflemek için pişmek lazım.
Üfleyenler özenle kıskanılır.
(bkz: subayinoglu) Ney üflerken dinleyenlerin başka alemlere daldığı kadar derin duygular yaşayamassınız. arkadaşları uyurken 2-4 nöbeti tutan er gibisinizdir.
Var ise kendisine bir kaç sorum olabilecek yazardır.
Bana ulaşabilir mi?